Reşat Öğretmen başarıya doymuyor

Öğretmen, Reşat Akdoğan, masa topunda finale kadar yükselerek Bavyera geneli yapılacak olan final yarışmasına katılma hakkı elde etti.

Ufuk SAYIN (Augsburg)

2017 yılından beri Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğine bağlı olarak Augsburg ve çevresinde Türkçe ve Türk Kültürü Dersi Öğretmeni olarak görev yapan Reşat Akdoğan, bir başarıya daha imza attı. Tannhausen`de yapılan ve Masa Tenisi Birliği`nin organize ettiği ferdi bölge yarışmasına (Bezirkseinzelmeisterschaften Schwaben-Nord, Bezirksklasse Damen/Herren B-Klasse Einzel) katılan Reşat Öğretmen, finale kadar yükselerek Bavyera geneli yapılacak olan final yarışmasına katılma hakkı elde etti.

30-31 Ekim tarihlerinde Tannhausen`de gerçekleşen yarışma, grup elemeleri ile başlayıp, ardından eleme usülüne geçilmiştir. Yoğun bir katılımın olduğu turnuvada Reşat Akdoğan grup birincisi olarak bir üst tura çıkmış ve eleme bölümünde tüm rakiplerini yenerek finale kadar yükselmiştir. Bölge turnuvasında ikinci olan güçlü raket Reşat Akdoğan, Aralık ayında yapılacak olan Bavyera Final yarışması hazırlıklarına büyük bir hızla devam etmektedir.

Post SV Augsburg kulübünden toplam 13 oyuncunun katıldığı turnuvada sadece erkeklerde değil, kadınlarda da büyük bir başarı kazanılmış ve A-Klasmanda mücadele eden Marie Gmoser tüm rakiplerini eleyerek kadınlar Schwaben-Nord birincisi olmuştur.

Ayrıca B-Klasmanda Aydın Tezel teklerde üçüncülüğü, C-Klasmanda Oliver Dichtl teklerde ikinciliği, çiftlerde Drini Krasniqi ve Alexander Wenzel ikinciliği elde etti.

Post SV Augsburg kulübünde 2018 yılından beri aktif olarak masa tenisi oynayan Reşat Akdoğan daha önce de çeşitli başarılar elde etmişti. Bölgelerde yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler elde eden Reşat Akdoğan’ın en dikkat çeken başarılarından biri Bavarian TT-Race yarışma serisidir. 1599 lisanslı sporcunun katıldığı 720 turnuvada,  3 kategoride en iyi 5 sporcunun yer aldığı final turnuvasına katılma hakkı elde etmiş ve Bavyera altıncısı olmuştur.