Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 604 - 31.03. - 29.04.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Bir kadın daha katledildi

Bavyera’nın Neu-Ulm şehrine bağlı Senden Kasabası’nda Kürt kadın katledildi. Kadının 38 yaşındaki eşi tarafından öldürüldüğü tahmin ediliyor.

Merhaba (Neu-Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın

Çiftin çocukları, annelerini yerde hareketsiz görünce hemen komşularına haber veriyorlar. Eve gelen komşular, polise haber veriyor. Olaydan sonra, eve yakın yerde gözaltına alınan 38 yaşındaki Irak-Kürdistanlı eşin şüpheli olarak sorgusu yapılıyor.

Gözaltına alınan erkeğin sorgusu sürerken, polis araştırmalarını sürdürüyor. Ulm yakınlarında bulunan Senden Kasabası’na bağlı Wullenstetten mahallesinde yaşıyorlardı. Çiftin en büyüğü 9 yaşında 3 çocuğu bulunuyor.
SKB’den evin önünde gösteri

Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) Ulm “Kadın cinayetlerin ve şiddete karşı isyan edelim!” başlığıyla çağrıda bulunarak, kadının öldürüldüğü evin önünde gösteri düzenledi.

”SKB olarak yaşadığımız bölgede katledilen bir kadının haberini daha almanın öfkesi içerisindeyiz. Almanya’da kadın katliamları ile uyanmadığımız gün nerdeyse kalmadı. Her bir buçuk günde bir kadının katledildiği, onlarcasının her gün şiddete ve tecavüze maruz kaldığı kadınların sesi, isyanı olalım’’ açıklamasında bulundu. Vücudunda ağır şiddet izleri tespit edilen 33 yaşında ki kadının evinin önüne ayrıca ‘’İstanbul sözleşmesini değil, erkek şiddetini engelleyin!’’, ‘’Bu şehirde bir kadın katledildi susmayın’!’, ‘’Kadın katliamlarını durdurun!’’ yazılı SKB imzalı dövizler ve çiçekler bırakıldı. Ayrıca kadının katledildiği mahalleye ‘’Kadın cinayetleri politiktir, kadına yönelik şiddeti durdur, İstanbul sözleşmesini uygula!’’, ‘’Kadınları pandemi değil, kapitalizm ve erkek şiddeti öldürüyor!’’ yazılı afişler evin bulunduğu sokağa yaygın bir şekilde yapıldı.
Teilen
2021-04/01-Sayı-604
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN