Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 604 - 31.03. - 29.04.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Seyyar Esnaf Meclisi siyasetin gündeminde

İzmir’de 200 bin seyyar esnaf, 800 bin esnaf yakını umutlandı.

Merhaba Haber Merkezi 
Resim galerisi için tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir ziyaretinde seyyar esnaflar yine ilgi odağıydı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir Büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerle ilgili yaptığı açılışlarda ve toplantılarda İzmirli seyyar esnaflar da yine basının ve siyasetçilerin ilgi odağı oldu.

Başkan Evren Laçin ve İzmir Seyyar Esnaf Meclisi temsilcileri başta Kemal Kılıçdaroğlu, Genel başkan yardımcısı Seyit Torun, seyyarların yakın dostu Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç olmak üzere birçok siyasetçinin ilgisini çekti.
Seyyar Esnaf Meclisi tarafından yapılan açıklamayı aşağıda veriyoruz:

“Seyyar esnaflar genel başkana, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer‘e sunduğu talepler ve önerilerle bir kez daha gündemi belirledi ve damgasını vurdu. Bu görüşmeler esnasında başta İzmir Büyükşehir belediye Başkanlığı olmak üzere İzmir’de Seyyar esnafın en çok faaliyet gösterdiği, Konak belediye başkanı Abdül Batur da seyyar esnaf meclis üyelerinin ve başkan Laçin’in taleplerini dikkate alarak hemen pazartesiden itibaren İzmir’de bit pazarlarının, ikinci el eşya pazarlarının, seyyar satıcıların aciliyet kazanan sorunlarına çözüm aramak için hafta başından itibaren randevular vermeye başladı. Bu durum İzmirli seyyar esnaflar arasında büyük sevinç yarattı ve gözler önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek olan İzmir Büyükşehir belediyesi yetkilileri, Konak belediye başkanı, Buca belediye. Başkanı ile yapılacak görüşmelere çevrildi. Bu görüşmeler, İzmirli seyyar esnafların genel başkana verdikleri talepler doğrultusunda, aynı şekilde başta İzmir Büyükşehir belediye Başkanlığına bağlı olan kıyılar, bulvarlar ve meydanlarda yürütülecek faaliyetlerin düzenlenmesi, bunun yanı sıra Konak ve Buca belediye başkanlarıyla da ilçeler bazında seyyar esnafların ilçe pazarlarında, ilçelerin uygun yerlerinde yürüttükleri faaliyetlerin yönetmeliklere bağlanması, seyyar esnafların da İzmir’in ayrılmaz bir parçası İzmir ekonomisinin yaşam kaynağı olarak hak ettiği onurlu yeri almasının ilk adımlarına vesile olacaktır. Başta genel başkan, milletvekilleri, siyasetçiler olmak üzere belediye başkanlarının nihayet İzmirli seyyar esnafın sesini duyması, onlara kulak vermesi İzmir seyyar esnafı temsilcilerini saygıyla ve sevgiyle kucaklamaları, İzmir’de her şeyin güzel olacağını, adeta güzel bir hafta sonunun müjdesi oldu. İzmirli seyyar esnaf heyecanlı bekleyişe geçti. Sokaklarımız daha huzurlu, barış içinde olacak. İzmir sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya örnek olacak.”
Teilen
2021-04/01-Sayı-604
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN