Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 604 - 31.03. - 29.04.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Fırat Arslan’dan muhteşem bir nakavt daha

Türkiye boks tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı sporcusu Fırat Arslan, bu başarılarına bir yenisini daha ekledi. Güney Amerika Şampiyonunu yerle bir ederek, bir yıl aradan sonra ringlere muhteşem bir dönüş yaptı.

Merhaba (Göppingen) 
Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, Almanya’nın Göppingen kentinde kendisine ait olan (Fırat Arslan Spor Okulu’nda) gerçekleştirdiği boks galasında güçlü rakibini üçüncü rauntta nakavt ederek büyük bir başarıya daha imza attı. Pandemi dolayısıyla bir yıldan beri ringe çıkamayan Arslan’ın performansından hiçbir şey kaybetmediği gözlendi. Güney Amerika şampiyonu Gusmyr Perdomo, karşısında muhteşem bir performans sergileyen Fırat Arslan, karşılaşmadan önce yaptığı açıklamada, ‘Bu maçı kaybedersem boksu bırakacağım’ demişti. Ancak gerek maçta gösterdiği performans ve gerekse bu muhteşem zaferin ardından basına yaptığı açıklamada, boksa devam edeceğini ve ilk hedefinin Dünya Kıtalar Arası Şampiyonluğu, ardından dünya şampiyonluğu için ringe çıkmak olduğunu vurguladı. Sporcumuzun köşesinde Ted Lackner ve Münih’teki başarılı boks okulu Gladiator’ün sahibi Sedat Keçeci yer aldı. Sporcumuzun eşi Dilek Arslan’ın düzenlediği organizasyonlarda dünyanın çeşitli ülkelerinden başarılı boksörler sahne aldı.

Hüseyin Cinkara, rakibine acımadı
Pandemi koşulları nedeniyle seyircisiz oynan müsabakalarda ringe çıkan boksörlerimizden Hüseyin Cinkara, muhteşem bir nakavta daha imza attı. Cinkara’nın ilerleyen yıllarda büyük işlere imza atacağına inandığını belirten efsane boksörümüz Fırat Arslan, ‘Kendisine her türlü desteği veriyorum. Hedefim benden sonra bir dünya şampiyonu daha çıkarmaktır ve bunu da Hüseyin Cinkara ile başaracağımıza inanıyorum. Buradan iş adamlarımıza da bir çağrıda bulunmak istiyorum: Pandemi dolayısıyla sporumuz zor günler yaşıyor. Karşılaşmalar seyircisiz oynanmak zorunda. Televizyonlar da son dönemlerde maçlarımızı yeterince desteklemiyor. İş adamlarımızdan sporu ve sporcuyu desteklemelerini bekliyorum’ şeklinde konuştu. Aynı gece ringe çıkan yeni nesil boksörlerimizden Ali Kıydın, adeta ringde fırtınalar estirdi. Başlama gonguyla rakibine saldıran başarılı boksörümüz adeta nefes aldırmadı. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmada güçlü rakibini nakavt ile yenen sporcumuz büyük bir başarıya daha imza attı.

Fırat Arslan’ın basın danışmanı Vedat Alyaz, ‘15 maçta yenilgisizliğini sürdüren ve önüne geleni deviren Almanya şampiyonu Hüseyin Cinkara, rakiplerini 12 kez nakavt ederek büyük bir başarıya daha imza attı. Amatör hayatında Almanya şampiyonluğu yaşamış olan Ali Kıydın ise çıktığı 14 maçın 13’ünü kazanırken, tek yenilgi ile iyi bir karneye sahip. Boksörlerimizi gelecek dönemlerde çeşitli şampiyonluk kemerleri için ringlerde göreceğiz’ dedi.
Teilen
2021-04/01-Sayı-604
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN