Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 604 - 31.03. - 29.04.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Seyyar Esnaflar: Sokaklarda hukuk, demokrasinin garantisidir!

HDP İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret eden İzmir Seyyar Esnaflar Meclisi Başkanı Evren Laçin, “Ülke genelindeki 6 milyon seyyar satıcı ve sokak sanatçısının sesini dinleyen, sorunları ile ilgilenen, çözen iktidar olur” dedi.

 
Resim galerisi için tıklayın
İzmir’de 10 bin üyesi olan Seyyar Esnaflar Meclisi Başkanı Evren Laçin ile Meclis üyeleri Şerif Akbulut ve Erhan Laçin HDP İzmir İl Başkanlığını ziyaret ederek Eşbaşkanlar Abdulkadir Baydur ve Besriye Tekgür’e sorunlarını ve çözüm önerilerini içeren dosyayı verdi. Seyyar satıcıların tamamen kendi kaynak ve imkanlarıyla ülke ekonomisine her yıl 300 milyar lira katkı sunduğunu söyleyen Başkan Evren Laçin, “Ülke genelindeki 6 milyon vatandaşımıza iş imkânı sağlayan, milletimizin 70 milyonuna gıda, beslenme, giyim gibi temel ihtiyaçlarını hemen kapısının önünde ve en ucuza sağlayan bizleri tüm siyasilerin dikkate almasını talep ediyoruz. Sokağın sesini dinleyen ve çözüm üreten partiler iktidar yolunda önemli bir adım atmış olur. Ayrıca her partinin TBMM’de sokak satıcıları ve sanatçılarının da temsil edilmesi için gerekli çalışmaları yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

“SEYYAR ESNAFA TEMEL HAKLAR VE GÜVENCE”
Seyyar manav, seyyar ayakkabı boyacısı, ev temizlikçisi, mısırcısı, kestanecisi seyyar esnafların enflasyona karşı da mücadele ettiğini vurgulayan Laçin, “Biz sokaklarda fiyat dengesini sağlayamazsak, milletimiz uygun fiyata gıda ürünü temininde zorlanabilir. Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi bizler de seyyar esnafların kanunlarda belirtilen temel haklara ve güvenceye kavuşturulması istiyoruz” ifadelerini kullandı.

HDP’DEN ANKARA’YA DAVET
HDP İzmir Eşbaşkanı Abdulkadir Baydur ise örgütlü hale geldiği için derneği tebrik ederek şunları söyledi: “Sizlerle birlikte seyyar satıcılarımız ve sokak sanatçılarımıza yönelik çalışmalara ağırlık verebiliriz. HDP Genel Merkezi ve milletvekillerimiz aracılığıyla TBMM’de sizlerin sorunlarına dikkat çekecek açıklama ve önergelerimize devam edeceğiz. Sizleri Ankara’da Meclis’e davet ederek orada ortak bir çalışma gerçekleştirebiliriz.”

ZABITA ŞİDDETİNE SON VERİLMELİ
“Sizin derdiniz bizim derdimizdir. Sokak sokak gezerek emekçi kardeşlerimizin dertlerini dinleyebiliriz. Gerek yerel gerekse merkezi yönetimlere sizlerin sesini duyurmanız için elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Ezilen tüm emekçilerle birlik olmaya hazırız. Çoluğuna çocuğuna ekmek götürme derdinde olan bu emekçi kardeşlerimize sokakta uygulanan zabıta şiddetine de karşıyız.

SOKAK EMEĞİ REEL SİYASET GÜNDEMİNDE”
“Sizin gibi sivil toplum kuruluşları siyaset üstü bir konuma sahiptir. Biz her siyasi görüşten emekçilerin yer aldığı bu tür meslek kuruluşlarına desteğe hazırız. İktidarda olmadığımız için bizim de gücümüz bir noktaya kadar fakat biz gücümüzün, sözümüzün yettiği yere kadar sizlerin sorunlarını sahiplenip yan yana hareket edeceğiz.”

Toplantının ardından Evren Laçin, HDP Genel Merkezi’ne iletilmek üzere HDP İzmir Eşbaşkanı A.Kadir Baydur’a sorun ve çözüm önerilerinin yer aldığı raporu iletti.
Teilen
2021-04/01-Sayı-604
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN