Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 604 - 31.03. - 29.04.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

DİTİB’de ‘Down Sendromu Farkındalık’ Etkinliği

21 Mart Dünya Down Sendromu Günü nedeniyle Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Federal Kadın Birliği tarafından camilerde etkinlikler düzenlendi.

Merhaba (Köln) 
DİTİB Federal Kadın Birliği’nin, Down sendromlu gibi özel çocukları topluma kazandırmanın önemine dikkat çekmek amacıyla Almanya geneli camilerde „Engelsiz Cami - Camimizde Ben De Yarım“ teması ile bir dizi etkinlikler düzenlendi. Konuyla ilgili olarak, gazetemize iletilen açıklamayı aşağıda veriyoruz:

„Engelsiz Cami - Camimizde Ben De Yarım“ temalı farkındalık etkinliğinin ilki Köln DİTİB Merkez Camii’nde düzenlendi.

Programda konuşan DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, down sendromlu çocukların özel olduğunu belirterek, “Bu yavrular bize Cenab-ı Allah'ın bir emanetidir. Allah bu çocukları özel yaratmış, dolayısıyla bu yavrularımızın aileleri de özeldir. Cennet garantisi olan tek varlık, bu yavrularımızdır. Allah o ailelere görev ve sabır vermiştir. Bu çocuklarımız unuttuğumuz sevgiyi, iyiliği, güzelliği, merhameti, insanlığı bize anlatıyorlar. Daha güzel programlarda bir araya gelmeyi umut ediyorum" diye konuştu.

DİTİB Federal Kadın Çalışmaları Koordinatorü Nurten Afat, 21 Mart Down Sendromu Günü nedeniyle bir dizi etkinlikler düzenlediklerini belirtti. Afat, Almanya geneli eş zamanlı olarak düzenlenen etkinliklerde temel hedefleri şöyle sıraladı: “Özel çocukların camileri tanımalarını ve camilerde yapılan etkinlik ve eğitimlerden yararlanmalarını sağlamak, hayatlarını paylaşabilecekleri arkadaş ortamları oluşturmak, veliler arasında iletişimi, kaynaşmayı ve dayanışmayı geliştirmek, toplumda ve çevremizde bu konuda duyarlılığı artırmak ve onların yanında ve farkında olunmak hedefleniyor.”

Etkinlik kapsamında velilerle birlikte camiyi ziyaret eden çocuklar, çeşitli oyunlar oynayarak hep birlikte eğlendi. Türkmen, etkinlik sonunda çocuklara güne özel hazırlanan hediyeler verdi.
Teilen
2021-04/01-Sayı-604
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN