Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 604 - 31.03. - 29.04.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Hayallerindeki camiyi resmetti

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Köln Bölge Veliler Birliği'nin organize ettiği “Hayalimdeki Cami” adlı resim yarışmasına katılıp, hayallerindeki camiyi tuvale aktaran öğrencilerin ilk aşama ödül töreni Köln Merkez Camii’nde yapıldı.

Merhaba (Köln) 
Resim galerisi için tıklayın
Vakit namazı sonrası sosyal mesafe şartlarına riâyet ederek cami içerisinde dereceye giren eser sahibi öğrencilere ödüllerini veren DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, “Her kişinin bir mesleği bir de meşguliyeti olmalıdır. Bu meşguliyet her hangi bir sanat dalı olabilir. Bugün hayalinizdeki camiyi tuvale aktardığınızı görüyorum. İçinde bulunduğumuz eser bir şâh eserdir. Sizler, ihtiyaç olduğunda daha güzellerini yapacağınıza olan inancım tamdır. Camileri böyle güzel bir şekilde çizip, boyadığınız gibi gönüllerinizi de mâbed sevgisi ile nakşediniz. Peygamber Efendimizin: ‘Kalbi mescidlere bağlı gençler’ olarak taltif ettiği gençlerden olmanızı ve başarılarınızın artarak devamını diliyorum. Sizleri ve başarınızda katkısı olan aile ve eğitimcileri de ayrıca tebrik ediyorum” dedi.

Çocukların bu cami hayallerine, büyüklerin çok çok büyük katkılarıları olduğuna vurgu yapan Köln DİTİB Merkez Camii din görevlisi ve kurs yöneticisi Naci Şengün de, “Sizler, camileri inşa edip gösterdiniz, cemati olup imar ettiniz sonra da hadi bakalım hayallerinizi de kullanarak üzerine değer ve mimâri katınız diyerek dua ve sözlerinizle onlara hedef gösterdiniz. Bundan dolayı sizlere müteşekkiriz” dedi. Şengün sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizler bizim geleceğe daha ümitle bakmamızı sağlıyorsunuz. Hayallerinizle geleceğe yön veriyorsunuz. Her çocuk hayal kurabileceği bir dünyada yaşamalıdır. Aile, eğitim ve çevre hayallerin şekillenmesinde önemli unsurlardır. Sizler bu üç okulu çok iyi değerlendirmelisiniz ki, insana, çevreye ve onun sakinlerine karşı güzel hizmetler üretebilesiniz”

Köln DİTİB Merkez Camii Din Eğitimi Merkezi'nden yarışmaya katılan ve ilk aşamada dereceye giren öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Yarışmada; 7-9 yaş kategorisinde Elâ Ağsarlıoğlu, 10-12 yaş kategorisinde Furkan Özcan ve 13-15 yaş kategorisinde Sedat Zengince birinciliği elde etti.
Teilen
2021-04/01-Sayı-604
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN