Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 604 - 31.03. - 29.04.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

“İstanbul Sözleşmesi” feshini protesto mitingi Stuttgart’ta yapıldı

“İstanbul Sözleşmesi”nin tfeshedilmesine yönelik kadın dayanışma mitingi Stuttgart Schlossplatz’da bir kez daha ve yine geniş bir katılımla gerçekleşti.

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Stuttgart Sivil İnsiyatifi tarafından organize edilen “İstanbul Sözleşmesi”nin tek taraflı feshedilmesine yönelik kadın dayanışma mitingi Stuttgart Schlossplatz’da 25 Mart’ta Perşembe günü saat 18.00’de geniş bir katılımla gerçekleşti. Aşağıda, etkinliği gerçekleştiren girişim adına Merhaba’ya gönderilen bilgilendirmeyi veriyoruz:

Çeşitli kurum, kuruluş ve kişilerin desteğiyle oluşan “Stuttgart Sivil İnsiyatifi”nin kısa sürede düzenleyip hayata geçirdiği mitinge 150’ye yakın katılım oldu. Bir saat olarak belirlenen sürede Türkçe ve Almanca basın bildirisi okunarak bu gösterinin nedeni ve amacı izleyen kitlelere anlatıldı. Schlossplatz’ın yoğun bir saatinde gerçekleşen gösteriye ilgi büyüktü.

Gösterinin özellikle altı ayrı pankartı büyük ilgi çekti. İstanbul Düşünce ve Eğitim Derneği ile Don Quichotte e-mizah dergisinin birlikte düzenlediği “Kadına Yönelik Şiddete Hayır!” temalı uluslararası karikatür yarışmasında ödül alan karikatürlerden seçilmiş, Türkçe ve Almanca hazırlanmış renkli pankartlar gösterinin amacını ve hedefini en iyi şekilde anlatıyordu. İtalyan kadın çizer Marilena Nardi, Polonyalı kadın çizer Izabela Kowalska, Ukraynalı çizer Oleksiy Kustovsky, Endonezyalı çizer Didie Sri Widiyanto, Kübalı çizer Michel Moro Gomez ve Türk çizer Oğuz Demir gibi dünyanın tanınmış karikatürcülerinin eserlerinden oluşan pankartlar, karikatürün işlevselliği açısından da örnek bir kullanımın hayata geçirilmesine neden oldu. Kadın haklarını savunan ve kadına yönelik şiddeti eleştiren karikatürler, gösterinin daha akılda kalıcı ve etkili olmasını sağladı.

Mitingde konuşma yapan Şirin Üstün, Derya Bektaş, Müge Lusal gibi çeşitli kurum ve kuruluşların kadın temsilcilerinin yanısıra gösteriye destek veren erkek katılımcılar arasında Ahmet Gül, Erdoğan Karayel ve Metin Akkoyunlu gibi tanıdık isimler de vardı. Sinem Vurgeç Weber ve Derya Bektaş gibi tanınmış müzisyenlerden oluşan ritm grubu da gösteriye ayrı bir renk kattı. Gösteri, güvenliği sağlayan polislerin herhangi bir ikazına gerek kalmaksızın, büyük bir uyum içinde saat 19.00’da sona erdi.
Teilen
2021-04/01-Sayı-604
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN