Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 604 - 31.03. - 29.04.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Büyükaşık yaşamını yitirdi

Aalen ve geniş çevresinin tanınan simalarından, Almanya’nın en eski göçmen iş insanlarından Ali Büyükaşık’ın vefatı bölgedeki vatandaşlarımız üzdü.

Ramazan DİKMEN (Aalen) 
Resim galerisi için tıklayın
Aalen ve genel olarak Güney Almanya ile çevresinin iş insanlarından, Antakyalı Ali Büyükaşık 67 yaşında hayatını kaybetti. Çevresi tarafından çok sevilen Ali Büyükaşık, sevenlerini yasa boğdu.

Güney Almanya’da çok sayıda kasabada kurduğu düğün salonları, gıda sektörü, otomobil galerisi ile büyük işler başaran Ali Büyükaşık, vefatıyla akrabalarını ve dostlarını derin üzüntüye soktu. Büyükaşık, Almanya’da ikinci el otomobil galerisi çalıştıran ilk Türkiyeli göçmenlerdendi.

1969 yılında Hatay’dan Almanya’ya gelen Ali Büyükaşık, Baden-Württemberg eyaletinin Aalen şehrinde yaşıyordu. Bir kaç senedir kalp ve şeker hastalığıyla mücadele eden Ali Büyükaşık kalpte biriken suyun tahliyesi için düzenli olarak diyalize bağlanıyordu.

Beş çocuğu bulunan Ali Büyükaşık, Çiğdem, Alfer, Aylin, Buket ve Danyel isminde dört kızı ve bir oğlu olmak üzere uzun yıllar yakın hayat arkadaşı, eşi Feride Büyükaşık Merhaba’ya yaptığı açıklamada, „Ali Bey son iki yıldır düzenli olarak rahatsızlığı nedeniyle kalpte biriken suyun vücuttan atılması için diyalize gidiyordu. Cuma günü kendisini diyaliz için hastaneye yolcu ettim. Arkasından da acı haberi aldık. Ailece şok içindeyiz. Hepimizin, dostlarının başı sağ olsun.“ ifadelerine yer verdi.

Yine ailenin verdiği bilgiye göre, “Ali Büyükaşık’ın, 30 Mart Salı günü Aalen DİTİB Camii’nde korona önlemleri çerçevesinde cenaze namazı kılınacak ve törenden sonra, Aalen şehir mezarlığında defnedilecek”

Gazetemizin baskı aşaması olduğu için, cenaze ile ilgili bilgiyi önümüzdeki sayıda vereceğiz. Merhaba Gazetesi ve çevresinin de on yıllardır dostu olan Ali Büyükaşık vefatı üzerine derin üzüntü duyduk. Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.
Teilen
2021-04/01-Sayı-604
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN