Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 604 - 31.03. - 29.04.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Başkanlarını mezarı başında andılar

FC Birumut Spor Kulübü, geçtiğimiz ay hayatını kaybeden, kulübün eski başkanlarından Dursun Çaktı’yı mezarı başında andı.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Ulm’da uzun yıllardır devrimci-demokrat ve ilerici kesimin yer aldığı köklü futbol kulüplerinden FC Birumut Yönetim Kurulu ve üyeleri bir dönem kulübün başkanlığını da yapan ve son güne kadar da üyesi olan Dursun Çaktı’yı andılar. 67 yaşında vefat eden Çaktı’nın mezarı başında saygı duruşuyla başlayan anma, Birumut Spor Kulübü Başkanı Şakir Erdugan’ın yaptığı konuşmayla devam etti. Başkan, Dursun Çaktı’dan çok şey öğrendiklerini dile getirerek “Güler yüzlü ve pozitif yaklaşımı en zor süreçte bizlere umut oldu” 'diyerek, her zaman özlemle anacaklarını dile getirdi.

Konuşmanın ardından aile adına Dursun Çaktı’nın oğlu Binali Çaktı, yoldaşı da olan babasını anlatarak, ona bu denli sahip çıkılmasının haklı gururunu yaşadıklarını ve ortamın acılarını bir nebze dindirdiğini dile getirdi. Tohum Kültür Merkezi Başkanı Hasan Çelik “Dursun yoldaşın yeri ve katkılarının sonucu olarak hak ettiği bir sahiplenme ile karşılaştığı görüyor ve bunun kurumumuz olarak anlamlı ve değerli buluyoruz” dedi.

Ulm Merkez Mezarlığı’ndaki anmaya FC Birumut taraftarları, Tohum Kültür Merkezi Üyeleri ve ilerici-demokrat çevreden kişiler katılım sağladı. Son olarak, anmaya katılanlar tarafından Dursun Çaktı’nın sevdiği türkü okunarak anma bitirildi.
Teilen
2021-04/01-Sayı-604
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN