Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 604 - 31.03. - 29.04.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Gönüllüler yaşlıları aşı merkezine taşıyor

 
Resim galerisi için tıklayın
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Marl Fatih Camii gönüllüleri, 80 yaş üstü yaşlıları aşı merkezine taşıyor.

80 yaş üstü yaşlıların Kovid-19 aşısı yaptırabilmeleri için Marl Belediye Başkanı Werner Arndt yardım seferberliği başlattı. Başkan Arndt’ın çağrısına şehirde hizmet veren derneklerden destek geldi. DİTİB’ten yapılan açıklamayı aşaığa veriyoruz:

Marl şehrindeki dini cemaatler, hayır kurumları ve dernekler, 80 yaş üstü vatandaşları Recklinghausen'deki aşı merkezine ücretsiz olarak taşıdı.

Başkan Arndt koronavirüs salgınında dayanışma gösteren halka ve fedakarca çalışan meslek gruplarına ve gönüllülere teşekkür etti. Arndt, “Şehirde yaşayan yaşlıların zor zamanlarda yanlarında olduğunu gösteren dini cemaatlere, hayır kurumlarına, derneklere ve gönüllülere teşekkür ediyorum” dedi.

Marl'dan Recklinghausen şehrindeki aşı merkezinde randevusu bulunan 80 yaş üstü yaşlıları ücretsiz olarak Marl Fatih Camii gönüllüleri olarak ulaştırdıklarını söyleyen dernek başkanı ve yüksek kimya mühendisi Muhammet Çatmak, verilen hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çatmak, “Bu hayri hizmette bize yer veren belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çatmak, Marl şehrinin bir parçası olduklarını ve buradaki yaşlı kuşağın hepimizin büyükleri olduğunu hatırlatarak gönüllü olarak hizmete talip olduklarını söyledi. Çatmak şöyle devam etti: “Aşı randevusu olan Alman, Türk ve diğer milletlerden 80 yaş üstü yaşlı vatandaşları, Kovid-19 aşısını yaptırmak üzere evlerinden alıp aşı merkezine DİTİB gönüllülerimiz aracılığıyla ulaştırdık. Aşılarını yaptırdıktan sonra tekrar evlerine bıraktık. Marl DİTİB Fatih Camii yönetimi, gençlik, kadın ve veli kollarıyla birlikte pandeminin başladığı günden itibaren Alman, Türk demeden tüm yaşlıların ve ihtiyaç sahiplerinin alış verişinden, maske ihtiyacına kadar yardımcı olduk. Bu hayri hizmetimizden hem cemaatimiz, hem de Marl sakinlerimiz hoşnut kaldı. Bize imkanı sağlayan belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.”
Teilen
2021-04/01-Sayı-604
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN