Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 604 - 31.03. - 29.04.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Danimarka Başbakanı Frederiksen, aşı konusunda Merkel ile hemfikir

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları konusunda Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir görüşme gerçekleştirdiğini bildirdi.

AA (Kopenhag) 
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Frederiksen, Danimarka’da Kovid-19’a karşı ilk aşıyı olanların sayısının yarım milyonu geçtiğini ve bunun iyi bir haber olduğunu ancak aşı üretiminin çok yavaş ilerlediğini belirtti.

Aşı üretiminin hızlanması için çalışmalarını sürdüğünü aktaran Frederiksen, Almanya Başbakanı Merkel ile aşı üretiminin yavaş ilerlediği konusunu uzunca görüştüklerini söyledi.

Aşı üretiminin yavaş ilerlediği ve harekete geçme zamanı olduğu görüşünde Merkel ile hemfikir olduklarının altını çizen Frederiksen, aşıların doğru ve yararlı olduğunu ancak üretim kapasitesinin yeterli hızda olmadığını vurguladı.

"Üretimin yetişmemesinden dolayı, vatandaşlarımızı istediğimiz hızda aşılayamayacağımız bir duruma düşmememiz için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız." ifadesini kullanan Frederiksen, kendisiyle aynı görüşte olan Avrupa Birliği (AB) ve dışından ülkelerle fırsatları görüşmeye devam edeceğini aktardı.

AB’de yaşanan aşı dağıtımı ve tedarik sorunu nedeniyle aşılama temposunu istediği gibi yürütemeyen Danimarka’da Başbakan Frederiksen, Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ile 4 Mart’ta İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu ziyaret etmişti.

İsrail, Avusturya ve Danimarka, Kovid-19'a karşı ilaç geliştirmek için ortak araştırma yapma ve aşı üretimi konularında iş birliğine gitme kararı almıştı.

Yaklaşık 5,8 milyon nüfusu bulunan Danimarka’da Devlet Serum Enstitüsü’nün açıkladığı rakamlarına göre, 27 Aralık 2020’den bu yana 512 bin 731 kişi Kovid-19’a karşı ilk aşıyı olurken, aşılama süreci tamamlananların sayısı ise 195 bin 193 oldu.
Teilen
2021-04/01-Sayı-604
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN