Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 604 - 31.03. - 29.04.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Dostları Luran Ahmeti’ye veda etti: Ah be koca Arnavut… Devrin daim olsun!

Türkiye’de Kurtlar Vadisi, Elveda Rumeli, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Elveda Rumeli ve Limonata gibi yapımlarda aldığı rollerle tanınan Kuzey Makedonyalı ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Arnavut asıllı Luran Ahmeti, bir süredir tedavi gördüğü Üsküp’te, korona virüsü nedeniyle vefat etti.

 
Kuzey Makedonyalı ünlü sinema ve tiyatro oyuncularından Arnavut Asıllı Luran Ahmeti, hayatını kaybetti. Bir süredir Üsküp’teki devlet hastanesinde tedavi gören Arnavut asıllı 46 yaşındaki Ahmeti’nin yeni tip korona virüsü nedeniyle öldüğü bildirildi. Üsküp’teki Arnavut Tiyatrosu’nun oyuncularından biri olan ve önemli yerli projelerde yer alan Ahmeti, Türkiye’de yayınlanan Kurtlar Vadisi, Elveda Rumeli, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Limonata, Acı Kiraz, Mutlu Ol Yeter ve Limonata gibi birçok film ve TV dizisinde rol almıştı.

GONCA VUSLATERİ
Kalbim paramparça oldu bu haberle… Ah Lüran. Hayal Kahvesi’nde sabaha kadar müzik dinleyip günü doğurduğumuz günlere sakladım dualarımı… Makedonya’ya gittiğimde geçirdiğim 15 günün en komik en kral sohbetiydin sen.

Oyuncu dostumuz koronavirüse yenik düştü… Allah rahmet eylesin… Ailesi, dostları ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun… çok üzüldüm.. çok üzüldüm #LüranAhmeti .

Bu hastalığın insan sağlığı için korkunç bir tehdit olduğunu bilmek için daha kaç can yok olacak… ah!

HAZAL KAYA
Ah Loçkam… Çok özleyeceğim!

BÜLENT ŞAKRAK
Ah be koca Arnavut… Devrin daim olsun.

KAAN URGANCIOĞLU
Çok güzel adamdı, yakınlarına sabır diliyorum.

TOLGA TEKİN
Mekanın cennet olsun canım brom

CELİL NALÇAKAN
Tanışmak kısmet olmadı ama tanıyan ahbaplarımdan ne kadar iyi bir insan olduğunu duydum daima… Oyunculuğuna hep çok imrendim, birlikte oynamayı çok istedim, kısmet olmadı. Ruhu şâd olsun, ailesi ve sevenlerine sabır dilerim. Çok üzgünüm.

CEYDA ATEŞ
Canım Luran… Elveda Rumeli ve Makedonya günlerimizi unutmayacağım… Mekanın cennet olsun…

VEDA YURTSEVER
Ah be Loçkam, düğününde çekmiştim bunu, herkes bilir yeteneğini de ne güzel bir adam olduğun bilinmez belki. Nasıl isyan edesim var her şeye; ömrümüzden alınan bizi yarım bırakan kaçıncı kayıp bu? Senin de yerin dolmayacak Arnavut delikanlısı, huzurla uyu, kalanlar çok göz yaşı döktü dua kabul et…

LEVENT SÜLÜN
Ahhhhh be kardeşim… Ahhhhh be koca Arnavut! Covid illeti seni de mi aldı bizden? Ailenden, sevdiklerinden? Allah gani gani rahmet eylesin, mekanın cennet olsun kardeşim…

Not:
Makedonya’da yaşayan Arnavutlar, azınlık değil, bizzat ulustur. Sömürgeleştirilen Arnavutluk topraklarının parçalarından biridir Makedonya. Arnavutlar, diğer parçalarda olduğu gibi, eski Yugoslavya döneminden beri, burada da on yıllardır baskıya, zulme ve sömürgeciliğe karşı mücadelelerine devam etmektedirler. Üsküp, Kumanova, Gostivar, Ohrid, Struga, Tetova gibi yerler en tanınan Arnavut kasaba ve kentlerindendir.
Teilen
2021-04/01-Sayı-604
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN