Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 604 - 31.03. - 29.04.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

“ERK-EK” Kadına Yönelik Şiddete Karşı Bir Duruş

Red Fotoğraf Grubun'un 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla internet üzerinden izlenebilecek bir fotoğraf sergisi düzenlendi.

Merhaba Haber Merkezi 
Resim galerisi için tıklayın
Türkiye'de Red Fotoğraf Grubun'un 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla internet üzerinden izlenebilecek bir fotoğraf sergisi düzenlendi, “ERK-EK” Kadına Yönelik Şiddete Karşı Bir Duruş sloganıyla hazırlanan sergi 8 Mart’tan beri www.redfotoğraf.com sitesinde gezilebiliyor. Kataloğu PDF formatda indirilebilirsiniz.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Bir Duruş Fotoğraf Projesi olarak tanımlanan sergi Red Fotoğraf grubunun 2021 yılındaki ilk fotoğraf projesi. Projenin teması, şiddete maruz kalmış güçlü kadınlar ve şiddet uygulayan aciz erkekler olarak belirlenmiş ve yapılan açık çağrı ile fotoğraflar toplanmış ve sergiye hazır hale getirilmiştir.

45 Fotoğrafçının 79 fotoğrafı sergimizde yer almaktadır denilen açıklamada, katılımcılara kollektif çalışmamıza verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederiz denildi. Ayrıca organizasyonda yer alan üç kadın arkadaşımıza Aylin Leblebici Öztürk, Nursen Bilgin Kadayıfçıoğlu ve Nuray Özgülnur’a emekleri için teşekkür edildi, Fotoğraf sergisi için çağrı yaparken Red Fotoğraf olarak altını çizdiğimiz nokta şuydu; Bu Fotoğraf projemiz ile kadınları daha güçlü, daha özgüveni yüksek, daha bağımsız ve özgür biçimde anlatabilmek adına yola çıktık.

Bu meselede saldırgan erkeği göstermenin ve onu koruyan adalet sistemi (ERK) konusunda farkındalık yaratmanın önemine inanıyoruz denildi.

Sergide yer alan fotoğrafçılar;
Adem Topal Ahmet Kemal Akıncı, Ali Osman Abalı, Arman Camgözöğlu, Aylin Leblebici Öztürk, Aysun Ataç Baytekin Kara, Beşe Balkan, Betül Toygar, Deniz Özbolat, Efsun Polat Koyuncu, Engin Çolakoğlu, Enver Enli, Faruk Bilal, Figen Özkan, Gülseren Akdoğanbulut, Hakan Gönüllü, Hakan Ottaş, Halil Doğan, Hamza Yıldız, Hatice Ataç, Hatice Çelik, Hayriye Mihyaz , Kasım Yıldırım, Kerem Ocak, Kinyas Bostancı, Mehmet Özer, Meliha Coşkun, Metin Ekinci, Metin Yöksu, Murat Germen, Nil Ayral, Nuray Özgülnar, Nursen Bilgin Kadayıfçioğlu ,Özcan Yaman, Paşa İmrek, Revsen Kanat, Şafak Hacaloğlu, Şakir Sağlam,Selami Büyüknisan ,Sevgi Kaygun, Tamer Arda Ersin, Yeşim Ağaoğlu, Yüksel Uygun ve Zeynep Yılmaz

Sergi, 8 Mart’tan itibaren www.redfotoğraf.com sitesinde gezilebiliyor. Kataloğu PDF formatta indirilebilirsiniz.
Teilen
2021-04/01-Sayı-604
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN