Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 604 - 31.03. - 29.04.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Ulm’da Newroz Ateşi yakıldı

Ulm’da düzenlen Newroz yürüyüş ve mitingine 500 kişi katıldı. Çok sayıda HDP bayraklarının da taşındığı ve şehrin en büyük meydanında gerçekleştirilen gösteride Newroz ateşi yakıldı.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Ulm’da Birleşik Mücadele Güçleri tarafından düzenlen 500 kişinin katıldığı Newroz yürüyüşünden sonra şehrin en büyük meydanı olan ve kentin merkezinde bulunan Münsterplatz meydanında Newroz ateşi yakıldı.

Uzun süredir bu kadar geniş katılımlı bir gösterinin olmadığı Ulm'daki Newroz yürüyüş ve mitingine 500 kişi katıldı. Ulm’da düzenlen Newroz yürüyüş ve mitingine 500 kişi katıldı. Çok sayıda HDP bayraklarının da taşındığı ve şehrin en büyük meydanında gerçekleştirilen gösteride Newroz ateşi yakıldı.

Meydanda toplanan kitle kolu şehir merkezinde bir çok cadde ve sokaktan geçtikten sonra, merkezi miting alanına geldi. Miting alanına gelindikten sonra yakılan Newroz ateşi kitledi coşkuyu daha artırırken, slogan ve marşlar eşliğinde halaylar da çekildi. Etkinlikte göçmen kurumlardan ADHF, ATİF, AGİF, KON-MED, AGEB, Halk Cephesi katılırken, Türkiyeli parti ve örgütlerden MLKP, PARTİZAN, HBDH, KBDH de bayrak ve flamalarıyla katıldılar. Eylemde çok sayıda Rojavalı Kürt de yer aldı.

Alanda yapılan konuşmalarda “Newroz baskıya başkaldırışın, özgürlüğün, baharın, yeni yılın sembolüdür” denirken “Newroz ateşi halkların kurtuluş, sömürgecilerin ise korkulu rüyasıdır” dendi.

Konuşmalarda, Halkların Demokratik Partisi (HDP)’ye ve genel olarak muhalefet hareketine yapılan baskılar kınanırken, AKP-MHP Hükümeti’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi de protesto edildi. Eylemde sürekli en çok “Yaşasın Enternasyonal Dayanışma”, sloganı atıldı.

Miting, çalınan canlı müzik ve atılan sloganlar eşliğinde, ateşin etrafında çekilen halaylarla son buldu.
Teilen
2021-04/01-Sayı-604
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN