Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 603 - 25.02. - 31.03.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

BayDeBir vefat eden vatandaşa sahip çıktı

Merhaba (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
Kısa adı DUYKON olan Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu üyesi Bavyera eyaleti Münih şehrinde sosyal ve kültürel hizmetleri ile tanınan Bavyera eyaleti Yozgatlılar Birliği Derneği (BayDeBir) kimsesi olmayan hastanede ölen Türkiye vatandaşına çıkarak yakılmasına izin vermediler. Gazetemize iletilen bilgilendirme şöyle:

BayDeBir vatandaşımızın cenazesine sahip çıktılar. Konuyla ilgi Bavyera Yozgatlılar Birliği (BayDeBir) başkanı Levent Gülten ve Teşkilatlanma başkanı Dağıstan Kılıçarslan şu bilgiyi verdiler;

“40 Yıllık gurbetçi hemşerimiz Yozgat ili Kadışehri ilçesi Kabalı köyü nüfusuna kayıtlı, İsmail Güzel uzun zamandır hasta olduğunu, kendisinin burada bir yakını ve akrabasının da olmadığını öğrendik. Münih hastanesinde ölen bu hemşerimize sahip çıkılamasaydı 14 Ocak 21 tarihinde yakılacağı haberini alınca hemen ani kararımızla sahiplendik Yozgatlılar derneği olarak yakılmasını önledik. Almanya Yozgatlılar Federasyonu (AYFED) genel başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ve hemşerilerimizin ani yardımlarıyla DİTİB cenaze fonuyla irtibata geçtik bin 700 Euro ödeyerek gurbet de vefat eden kimsesizlerin kimsesi olduk. Konsolosluğumuzun araştırması sonucunda bir kardeşi olduğu Balıkesir de ikamet ettiğini öğrendik. Kendisiyle irtibat kurarak Cenazeyi memleketimiz Balıkesir şehrine gönderdik. Balıkesir'de cenaze namazı kılınarak toprağa verildi" dediler.
Teilen
2021-02/01-Sayı-602
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN