Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 603 - 25.02. - 31.03.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Huzurevi sakinlerini mutlu etmek için minik yüreklerden örnek davranış

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin Balve şehrinde...

Merhaba (Balve) 
Resim galerisi için tıklayın
Pandemi sürecinde huzurevlerine ziyaretin yasak olduğu bugünlerde, 9-12 yaş grubu Kuran kursu öğrencileri evlerinde hazırladıkları resim ve el sanatı, Almanca yazdıkları şiir ve kendi iç dünyalarından geldiği gibi yazdıkları mektuptan oluşan hediyeler hazırlayarak örnek bir davranış sergilediler.

Balve DİTİB Mimar Sinan Camii dernek başkanı Özkan Güler, din görevlisi Serkan Öztürk ve öğrencileri temsilen Kayra Çelik, hazırlanan hediyeleri Altenpflegeheim St.Johannes Balve huzurevi müdiresi Gaby Gemke‘ye teslim etti.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren huzurevi müdîresi Gemke, koronavirüs tedbirleri kapsamında 70 sakinin kaldığı huzurevlerine ziyaretçi yasağının olduğunu, zorlu süreci atlattıktan sonra farklı etkinlikler düzenlemek istediklerini söyledi. Ziyaret yasağından dolayı sakinlerin üzgün olduklarını ve bu tür inceliklerin onları ziyadesiyle mutlu ettiğini ifade eden Gemke, DİTİB Mimar Sinan Camii yöneticilerine ve öğrencilerine örnek davranışlarından ötürü teşekkür etti.

Huzurevi müdiresi Gemke’ye teşekkür eden dernek başkanı Güler ve din görevlisi Öztürk, anneler günü ve Noel’de huzurevini ziyaret ettiklerini, ancak bu yıl pandemi sebebiyle farklı bir etkinlik yaparak sakinleri mutlu etmek istediklerini söylediler.

Güler, “Cami derneği ve şehirde yaşayanlar olarak toplumun parçasıyız. Huzurevi sakinlerine yaşanılan süreçte moral vermek ve hatırlandıklarını hissettirmek istedik” dedi. Ziyarette huzurevinde çalışan sağlık personeline ve çalışanlarına da çiçek takdim edildi.
Teilen
2021-02/01-Sayı-602
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN