Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 603 - 25.02. - 31.03.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

İnsan kaçakçılarına karşı operasyon

Almanya’da insan kaçakçılarına karşı düzenlenen operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

AA (Kempten) 
Kempten Savcılığından yapılan açıklamada, Berlin, Aşağı Saksonya, Kuzey-Ren Vestfalya ve Hessen eyaletlerinde düzenlenen ve 400'den fazla polisin görev aldığı operasyonda, insan kaçakçılığı yapan uluslararası bir çetenin çökertildiği bildirildi.

Çetenin, Nisan 2019'dan beri sığınmacıların Avrupa’ya ulaşmak için kullandığı Balkan güzergahı üzerinden insan kaçakçılığını organize ettiği ve bunu gerçekleştirdiği belirtilen açıklamada, 21 ila 44 yaşlarında Suriye, Lübnan ve Libya uyruklu 19 kişilik çetenin en az 23 olayda ticari amaçlı insan kaçakçılığı yapmakla suçlandığı kaydedildi.

Açıklamada, para karşılığında büyük çoğunluğu Suriyeli 140 sığınmacının minibüslerle ve otomobillerle yasa dışı olarak ülkeye getirildiği ifade edildi.

Soruşturma çerçevesinde 7 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldığı belirtilen açıklamada, operasyonda söz konusu 7 kişinin gözaltına alındığı, evlerde yapılan aramalarda da çok sayıda delile el konulduğu bilgisi paylaşıldı.

Sığınmacıların ülke sınırlarını yürüyerek geçmeleri sağlandı
Çetenin planlı şekilde davrandığına dikkati çekilen açıklamada, sığınmacıların ülke sınırlarını yürüyerek geçmelerinin sağlandığı, çete liderinin de insan kaçakçılığını koordine ettiği belirtildi.

Açıklamada, soruşturmanın Avusturya, Çekya, Slovakya, Hollanda ve Belçika güvenlik makamlarıyla yapıldığı ve Europol tarafından da desteklendiği vurgulanarak çete liderinin Aralık 2020'de Avusturya’da gözaltına alındığı ifade edildi.

Çete liderinin Avusturya’dan iadesinin isteneceği bildirilen açıklamada, soruşturmanın devam ettiği gerekçesiyle başka bilgi paylaşılamayacağı kaydedildi.
Teilen
2021-02/01-Sayı-602
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN