Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 603 - 25.02. - 31.03.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Türkiyeliler ve iş yerlerine saldırı düzenleyen zanlı hakkında iddianame hazırlandı

Almanya'nın Bavyera Eyaleti'nin Waldkraiburg beldesinde, Türklere ve iş yerlerine saldırı düzenleyen...

AA (Waldkraiburg) 
Federal Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada, iddianamede, Alman vatandaşı Muharrem D'ye 31 kişiyi öldürmeye teşebbüs, dört kişiyi yaralama, kundaklama, ölümle sonuçlanması muhtemel kundaklama saldırısı, devlete yönelik ağır saldırı hazırlığında bulunma, silah ve patlayıcı kanunu ihlali gibi suçlamalar yöneltildi.

İddianamede terör örgütleriyle bağlantısı düşünülen zanlının camilere saldırı düzenleyip din görevlilerini öldürmeyi planladığı, Mayıs 2020’de Waldkraiburg ve çevresindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) camilerine yönelik saldırı planladığı, Köln'deki DİTİB Genel Merkezi bünyesindeki merkez camisi ile Türkiye'nin Münih Başkonsolosluğuna saldırı düzenlemeyi planladığı gibi detaylara yer verildi.

Zanlının ayrıca, 2 Nisan 2020'de Sultan Ahmet Camisini kundaklama girişiminde bulunduğu ifade edilen iddianamede, ancak 5 kişilik bir ailenin de bulunduğu binanın kapısını açamadığı için kundaklama girişiminin başarısız olduğu, bunun üzerine yan binayı kundakladığı belirtildi.

İddianamede, zanlının 5 Nisan'da Waldkraiburg’da Türklere ait bir kuaför dükkanını ateşe verdiği, 7 Nisan'da benzer yöntemle bir Türk'ün işlettiği pizza dükkanına saldırı düzenlediği, 27 Nisan'da ise bir manav dükkanını ateşe verdiği ifade edildi. Son saldırıda binada bulunan 26 kişinin dumanı fark etmesiyle şans eseri yanmaktan kurtulduğu, dört kişinin dumandan zehirlendiği aktarılan iddianamede, zanlının 6 Mayıs'ta da bir Türk'e ait kahvehanenin camını kırarak içeriye asitli bir kimyasal sıvı döktüğünün altı çizildi.

8 Mayıs 2020'de yakalanan Muharrem D'nin konutunda yapılan aramada 23 bomba ile yüksek miktarda patlayıcı ele geçirilmişti. Hakkında soruşturma başlatılan ve 25 Haziran'da hakim karşısına çıkarılan zanlı tutuklanmıştı.
Teilen
2021-02/01-Sayı-602
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN