Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 603 - 25.02. - 31.03.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Hasan Şen, SPD’nin Ulm’dan Federal Milletvekili adayı

Önümüzdeki sonbaharda yapılacak olan Federal Parlamento seçimlerine Ulm’dan...

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Geçtiğimiz günlerde yapılan bir dizi görüşmeler sonrasında, 9 Ocak’ta gerçekleştirilen kamuoyuna ve basına açık geniş toplantıda yapılan seçimde Hasan Şen 44 delegeden 41’inin oyunu alarak, SPD Ulm Bölgesi Federal Meclis Milletvekili adayı seçildi. Şen’in seçilmesine Alman basını geniş yer verdi.

SPD içinde önemli yeri olan ve partinin sol kanadı olarak bilinen Hilde Mattheis’ın yerine aday olan Şen’ın seçilme şansı çok yüksek. Mattheis, 2002 yılından beri Federal Meclis’te.

48 yaşındaki inşaat mühendisi Hasan Şen, Erzurumlu ve 4 çocuk babası. 10 yıla yakın süredir SPD üyesi olan Şen, 2019’dan beri, Ulm yakınlarında bulunan İllerkirchberg Kasabası Belediyesi Meclisi’nde SPD’li politikacı olarak yer alıyor. Meclisin toplamda 15 üyesi bulunuyor.

Populizm ve ırkçılık
“Popülist partileri seçenlerin hepsi sağcı popülist veya Naziler değil, ama bir kısmına göre, bu artık siyaset tarafından algılanmıyorlar” diyen Hasan Şen, “Ekonomimizin iyi olduğu bir durumda bu ortam oluşuyorsa, ekonominin gidişatının kötü olduğu bir ortamı ise bu durumda düşünmek bile istemiyorum” dedi.

Hasan Şen “Demokrasimizi korumak için tüm demokratik yolları zorlamalıyız” derken, populizm ve ırkçılığa karşı temel duruşunu şöyle özetledi: “Popülizme ve ırkçılığa göz yuman kişi suç ortağıdır. Tüm demokratlar en değerli varlığımızın önünde durmalı: Temel özgürlük değerlerimize ve demokrasimize sahip çıkmalıyız”

Tüm toplumun sesi olacağım
Kendisinin sosyal demokrat olduğu ama, seçildiğinde federal parlamentoda, tüm kesimlerin sesi olacağını belirten Hasan Şen, Türkiyeli göçmenleri sorunlarıyla ilgilenirken, genel olarak insan haklarıyla yakından ilgileneceğini belirtti.

Ekonomi, ekoloji, kadın hakları, çocuk hakları, ve genel olarak sosyal haklar gibi sorunların da ilgi alanında bulunduğunu söyleyen Şen “Amacım toplumun tüm kesimlerinin sesi olmak” dedi. Konut sorununun önemli yer teşkil ettiğini ve bunun özellikle de düşük gelirli yaşlılar için dayanılmaz hal aldığını belirten Şen “Sadece bölgemizin değil, genel olarak Almanya’nın önemli sorunlarının başında geliyor konut sorunu” dedi.

Önümüzdeki Eylül ayında gerçekleştirilecek Federal Parlamento Seçimleri’ne kadar, Merhaba Gazetesi olarak milletvekili adayı Hasan Şen’i yakından takip edecek, faaliyetleri hakkında her sayımızda ve internet sitemizde geniş yer vereceğiz.
Teilen
2021-02/01-Sayı-602
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN