Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 603 - 25.02. - 31.03.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Seçim çalışmalarına start verildi

Eyalet Seçimlerinde Sol Parti 5, Yeşiller 4, SPD 1 ve CDU1 aday olmak üzere...

Ali ÇARMAN (Stuttgart / Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Korona salgını bütün insanlığın hayatını doğrudan etkiler ve hareket alanını kısıtladığı bir dönemde Almanya seçim dolu günlere doğru adım atmakta. Toplam altı eyalette yapılacak seçimlerin yanı sıra 26 Eylül’de Federal Meclis seçimleri var. Bu yıl boyunca bolca seçim vaatlerini duyar olacağız.

Partiler bugüne kadar ülkede yaşananların sorumlulularının kendileri değilmişçesine yalan üstüne yalan propagandaya bir kez daha sarılacaklar.

Seçim sürecini takip etmek, partilerin programlarına bakmak ve emekçilerden yana aday ve partiye oy vermek geleceğimize sahip çıkmak için atılmış küçük bir adım olacaktır.

Baden-Württemberg Eyalet Seçimleri
Seçim maratonu 14 Mart 2021 eyaletimizde yapılacak olan seçimler için şimdiden başladı bile. Eyalet genelinde 70 bölgeden aday olanlar için sandık başına gidilecek. Neredeyse bütün partiler (ırkçı AfD hariç) listelerinde göçmenlere yer vermiş durumda.

Sol Parti 5, Yeşiller 4, SPD 1 ve CDU1 aday olmak üzere değişik bölgelerde 11 Türkiye kökenli göçmen politikacı yarış içindeler.

Emekçiler politika yapmalı
Baden-Württemberg eyalet seçimlerinde Sol Parti (Die Linke)nin Ulm adayı Mustafa Süslü; Aday oldum, çünkü işçiler-gençler-kadınlar kendileri için politika yapsın istiyorum. Göçmenlere eşit sosyal ve siyasal hakların verilmesi, ırkçılığa ve savaşa karşı mücadelenin büyütülmesi ve emekçilerin birliği için aday oldum” diyor.

Sol Parti işçi ve emekçilere her bakımdan diğer partilerden daha çok yakın. Irlkçılığa ve yabancı düşmanlığına, savaşlara karşı dünya barışı ve özgürlükleri savunuyor. Bunun için tercihimi Sol Parti’den yana kullandım.

Seçme hakkı olan herkesin sandığa giderek demokratik bir hak olan oyunu kullanmasını ve Die Linke’ye oy vermesini talep ediyorum. Bunlar; uzun yıllardır şehrimiz Ulm’da aktif siyasetin içinde olan milletvekili adayı Mustafa Süslü’nün sözleri.

Mustafa Süslü
''1978 de Almanya'nın Ulm şehrinde göçmen işçi ailesi olarak bulunan ailemin yanına geldim. Temel eğitim yaşını geçirmiş her göçmen çocuğu gibi ilk yıllarım da oldukça zorlandım. 1982 yılına kadar metal dalında çıraklık eğitimi aldım. Eğitim aldığım dalda işyeri bulamadım ve bir ekmek fabrikasında çalışmaya başladım.

Çalışma yaşamımla birlikte sendika çalışmalarına ilgi duydum. 1984 den itibaren ekmek fabrikasında işçi temsilcisi oldum. 2018 de Gıda İşçileri Sendikası'nda Bavyera bölgesinde yönetim kurulu üyesi ve toplu sözleşme komisyonu üyesi oldum.

İşyerim dışında da 80'li yıllardan bu güne sosyal ve politik çalışmaların içinde oldum. 80'li yıllarda Ulm'da da oluşturulan ''yabancılar komisyonu''nda üyelik yaptım. Burada edindiğim deneyimle bu tür kurulların göçmenlerin sorunlarını çözebilecek alanlar olmadığını gördüm ve göçmenlere eşit sosyal siyasal hakların sağlanması için çalışmalara katıldım.

Almanya'ya geldiğim ilk yıllarda tanıştığım Ulm DİDF Dostluk Derneği üyesi olarak ırkçılığa ve yabancı düşmanlığına karşı, savaşlara, demokrasi ihlallerine, çevre kirliliğine ve sosyal hak gasplarına karşı oluşturulan insiyatifler içinde aktif olarak çalıştım.''

Baden Württemberg eyalet seçimlerinde Sol Parti (Die Linke)nin Ulm'dan aday gösterdiği Mustafa Süslü kendisini böyle anlatıyor.
Teilen
2021-02/01-Sayı-602
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN