Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 601 - 23.12. - 28.01.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

DİTİB eyalet birliğinden ‘gizli kahramanlara’ plaket

Württemberg DİTİB Eyalet Birliği, bilhassa koronavirüs ile mücadele sürecinde...

Merhaba (Ditzingen) 
Resim galerisi için tıklayın
Zorlu süreci başarıyla omuzlayan cenaze nakil görevlilerine plaket vererek onurlandıran Württemberg DİTİB Eyalet Birliği başkanı İsmet Harbi, mesai mefhumu gözetmeksizin üstün gayretle, fedakarça çalışan cenaze nakil görevlileri Özcan ve Handan Aydın çiftine teşekkür etti.

Özveriyle görev yapan ‘cenaze nakil görevlileri’ne teşekkür
Harbi, “Birçok insanın yapmaya cesaret edemeyeceği bir mesleği icra ediyorlar. Vefat eden insanların en zor anlarında onların yanında oluyorlar, moral veriyorlar, cenazeleri yıkayıp, kefenledikten sonra naklini gerçekleştiriyorlar. Pandemi sürecinde adları fazla duyulmayan cenaze nakil ekibi, hayatları pahasına görevlerini ‘gizli kahramanlar’ olarak fedakarca sürdürüyorlar. Hergün onlarca insanın cenaze nakil işlemlerini büyük bir özveriyle yapan Sosyal Dayanışma Merkezi (DİTİB-ZSU) ve çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

’Gizli Kahramanlara’ teşekkür plaketi
Württemberg DİTİB Eyalet Birliği tarafından Ditzingen Ulu Camii’nde düzenlenen programda bölge cenaze nakil görevlilerine teşekkür plaketi takdim edildi.

Acıları paylaşan gönüllü kahramanlara bir nebze de olsa ivme ve motivasyon katma amacıyla Württemberg DİTİB Eyalet Birliği Başkanı İsmet Harbi ve Eyalet Kadın Birliği Başkanı Selma Gümüş, cenaze nakil görevlileri Özcan ve Handan Aydın çiftine teşekkür plaket takdim etti.

Özcan Aydın, plaket takdimi sonrası 20 yılı aşkın mesleki hayatındaki tecrübelerini ve anılarını paylaştı. Bu mesleğin sevabının çok olduğunu, bu sevaba nail olabilmek için de bu mesleği seçtiğini dile getiren Aydın, “Bu mesleğin hem sevabı çok, hem de başkalarının derdinle dertleniyorsun, empati ve insani değeriniz katmerleniyor, çevren genişliyor, ailen büyüyor. Her gittiğimiz yerde olumlu ve güzel şeylerin söylenmesi de mesleğimize olan tutkumuzu daha da artırıyor” dedi.

Aydın çifti, “Bu çok değerli ve kıymetli hediyeyi eyalet birliğimizden almak ve yaptığımız işlerin karşılığında takdir görüldüğünü bilmek bizleri çok mutlu etti” diyerek duygularını ifade etti.
Teilen
2021-01/01-Sayı-601
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN