Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 601 - 23.12. - 28.01.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Anlamlı bağış

DİTİB Lauf a.d. Pegnitz’den ‘Dünya Engelliler Günü’ münasebetiyle anlamlı bağış

Merhaba (Lauf a.d. Pegnitz) 
Bayern eyaleti Lauf a.d. Pegnitz beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mevlana Camii, dünya engelliler günü münasebetiyle anlamlı bir etkinlik düzenledi.

Lauf a.d. Pegnitz DİTİB Mevlana Camii, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle şehirde engellilere yönelik faaliyette bulunan Lebenshilfe Nürnberger Land e.V. derneğine 500 Euro bağışta bulundu.

DİTİB Mevlana Camii dernek başkanı Armağan Akkaya, yönetim kurulu üyesi Hakan Sarıaydın ve din görevlisi Saruhan Şenol'dan oluşan bir heyet, Lebenshilfe Nürnberger Land e.V. derneğini ziyaret ederek Genel Müdür Dennis Kummarenitzky’a cami derneği adına bağışı takdim etti.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü sebebiyle toplumsal duyarlılık ve yardımlaşmanın önemine vurgu yapan dernek başkanı Armağan Akkaya, yaptığı konuşmada koronavirüs ile mücadele eden insanlığın; yardımlaşmaya, dayanışmaya, birbirlerine el uzatmaya ve birbirlerinin halinden anlamaya en çok ihtiyaç duyduğu bir zaman diliminden geçtiğini söyledi.

İslam dininin engellilerin refahına ve desteğine önem verdiğini belirten Akkaya, “DİTİB'in, din, dil ve ırk ayırımı yapmaksızın yardıma muhtaç olan herkese elini uzatan bir teşkilat olduğunu, İslam dininin, engellilere yaklaşımı konusunda hassasiyeti emrettiğini belirtti.

Yapılan jesten duyduğu memnuniyeti dile getiren Lebenshilfe Nürnberger Land e.V. Genel Müdürü Dennis Kummarenitzky da, pandemi sürecinde cami derneği tarafından yapılan destek ve dayanışmayı anlamlı bulduğunu söyledi.

Bağışın terapilerini karşılayamayan çocuklar için kullanacağını belirten Kummarenitzky, “Müslüman derneklerden böyle bir teklifin ve ziyaretin gerçekleşmesinden etkilendim. İlk kez böyle bir teklifin cami derneği tarafından gelmiş olmasından da mutlu oldum. Yardımınız ve duyarlılığınızdan ötürü teşekkür ederim. Engelli çocukları ve yetişkinleri desteklemek ve aynı zamanda hizmetin kalitesini ve genişletilmesine yardımcı olmak için bağış terapi giderleri için kullanılacak.” ifadelerini kullandı.

Karşılıklı iyi dileklerin sunulduğu ziyaret, Akkaya ve Kummarenitzky’in pandemi sonrası cami ve terapi atölyesinde tekrar bir araya gelmek üzere sona erdi.
Teilen
2021-01/01-Sayı-601
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN