Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 601 - 23.12. - 28.01.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

‘Bir iyilik yap”

Saarland Eyaleti Völklingen şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Selimiye Camii...

Merhaba (Völklingen) 
Resim galerisi için tıklayın
İşçi ve sosyal hizmet kuruluşu olan Saarland-AWO gençlik kollarının organize ettiği mültecilere yardım kampanyasına Völklingen DİTİB Selimiye Camii de katıldı. ‘Bir İyilik Yap’ etkinliği çerçevesinde Moria kampındaki mültecilere kıyafet, ayakkabı, oyuncak ve hijyen malzemelerinden oluşan 250 koli yardım paketi gönderildi.

Völklingen DİTİB Selimiye Camii dernek başkanı Kamuran Başpınar, ‘Bir İyilik Yap’ kampanyasıyla ilgili bilgi verdi. Völklingen şehrinde organizeye katılan tek cami derneği olduklarını belirten Başpınar, “Şehirde faaliyet gösteren siyasi partilerin gençlik kolları olmak üzere 20’nin üzerinde sivil toplum kuruluşu organizeye katıldı. AWO’dan gelen talep üzerine organizeye destek verdik” dedi.

Cami derneklerinden övgüyle bahsedildiğini söyleyen Başpınar, “Gençlik kollarımızın başlattığı ‘Bir İyilik Yap’ etkinliği çerçevesinde AWO’ya 50 koli yardım paketi verme konusunda mutabık kaldık. Fakat cami derneğimize 20 km uzaklıktan bizleri tanımak için gelen Alman dostlarımız da bizim kampanyamıza katılarak yardımlarımız 250 koliye ulaştı. Bir Türk derneğinin Yunanistan’ın Moria kampındaki mültecilere yardım etmesini takdirle karşıladılar. Kendilerine DİTİB’in ırkı, dili, dini ne olursa olsun, dünyanın neresinde bulunursa bulunsun mazluma ve mağdura kol kanat geren bir teşkilat olduğunu ifade ettik. Destek veren ve katkıda bulunan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

DİTİB Selimiye Camii gönüllü gençlik kollarından Aslı Çam, Tuğba Çarpar ve Betül Durgun’un organizesinde toplanan 250 koli yardım paketi, dernek başkanı Kamuran Başpınar tarafından AWO yetkililerine teslim edildi.
Teilen
2021-01/01-Sayı-601
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN