Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 601 - 23.12. - 28.01.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Almanya’da ilk koronavirüs aşısı 27 Aralık’ta

Almanya’da Sağlık Bakanı Jens Spahn’ın eyaletlerin sağlık bakanlarıyla yaptığı toplantıda...

 
Almanya’da Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn eyaletlerin sağlık bakanlarıyla dün bir kez daha biraraya geldi. Toplantıya başkanlık eden Berlin eyalet yönetimi ülkede ilk koronavirüs aşısının 27 Aralık tarihinde yapılması hedefinde mutabık kalındığını kamuoyuyla paylaştı.

Almanya’da ilk aşılamalar yaşlı bakımevlerinde yapılacak. Alman hükümeti Mainz merkezli BioNTech ile ABD’li Pfizer’in geliştirdiği aşıya Noel öncesinde Avrupa çapında izin çıkacağını tahmin ediyor. Avrupa Birliği Komisyonu’nun 23 Aralık tarihinde aşıya izin vermesi halinde 27 Aralık tarihinde de aşılamanın başlaması öngörülüyor.

Avrupa Birliği Komisyonu’nun Sağlıktan Sorumlu Üyesi Stella Kyriakides, AB ülkelerini korona aşısı hazırlıkları konusunda acele etmeleri yönünde uyardı. Die Welt gazetesinin bugünkü sayısına bir mülakat veren Kyriakides “Herkes aşının olabildiğince hızlı bir biçimde vatandaşların kullanımına hazır hale gelmesi için çalışmalarını tamamlamalı” dedi. Kyriakides “Bu hepimiz için en güzel Noel hediyesi olacaktır” diye konuştu.

Almanya Başbakanı Angele Merkel bugün BioNTech kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci ile videokonferans yoluyla görüşecek. Toplantıya Sağlık Bakanı Spahn ile Federal Araştırma Bakanı Anja Karliczek de katılacak.

Spahn, Çarşamba akşamı ZDF’e yaptığı açıklamada Almanya’daki hastanelerde tüm hastaların bakımının yapılabildiğini söyledi. Ancak Spahn hastanelerin tam doluluk halinde olduğunu ve bazı hastanalerde “kısmen kapasitenin üstünde yoğunluk olduğunu” da ifade etti.

Saksonya’nın Zittau kentinde bulunan Bergland Hastanesi Başhekimi Mathias Mengel’in dün T-Online’a yaptığı açıklama Almanya’da dikkat çekmişti. Mengel “Geçen haftalarda birden fazla kez kimin oksijen alıp kimin almayacağı konusunda karar vermek zorunda kaldık” demişti. (AA)
Teilen
2021-01/01-Sayı-601
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN