Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 601 - 23.12. - 28.01.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

DGB ve Ver.di Sendikaları: Dr. Banu Yalnız Değildir, Banu Kalacak!

Ver.di – Birleşik Hizmet İşleri Sendikası – tarafından, Sendika Binası önünde...

Merhaba (Nürnberg) 
Resim galerisi için tıklayın
Düzenlenen mitingte DGB (Alman Sendikalar Birliği) Bayern Bölge sorumlusu Stephan Döll, Ver.di (Birleşik Hizmet İşleri Sendikası) Mittelfranken bölgesi başkanı Birgit Nebil- Doser, Ver.di Sendikası- AK temsilcisi Ulli Schneeweiß ve Dr.Banu Büyükavcı konuşmalar yaptılar. Kitle, “Banu Kalacak”, ”Yaşasın Uluslararası dayanışma sloganları attı.

Ver.di Sendikası tarafından düzenlenen mitinge, Nürnberg “Solidäritätbündnis mit Banu” bileşenleri ve devrimci, demokratik kurumlar da katılarak dayanışma gösterdiler.

TKP/ML Münih davası tutsaklarından Dr. Banu Büyükavcı`ya yönelik Yabancılar dairesinin ”sınır dışı” girişimine, bugün yapılan kitlesel miting`de tepki gösteren DGB Mittelfranken sorumlusu Stephan Döll „Banu muss bleiben“, ”Banu Kalacak” şiarını güçlü şekilde dile getirerek,” TKP/ML Türkiye dışında hiç bir yerde yasak değilken, TKP/ML ye üye olmayı veya faaliyetine destek verenleri “terör” ile suçlamak absürttür, ve kabul edilemez. Erdoğan rejiminin ve Türkiye’deki insan hakkı ihllaerinin hepimiz biliyor ve izliyoruz. Buradan, Nürnberg Yabancılar Dairesine ve Nürnberg Belediye başkanına sesleniyorum, Dr. Banu burada , Nürnberg`de kalacak.

Biz O`nun sınır dışı edilmesine müsade etmeyeceğiz “ denilen konuşması kitle tarafından alkışlandı.

Dr. Banu Büyükavcı miting de katılan kitleye hitaben kısa bir konuşma yaparak, dayanışma gösteren her kesime teşekürlerini ileterek, devrimci mücadeleye devam edeceğini, yineledi.

Ver.di Sendikası temsilcisi Ulli Schneeweiß da yaptığı konuşmada, “Dr. Banu`ya yönelik hukuk dışı, politik karar olan ” sınırdışı” girişimi son bulana kadar eylemlere ve dayanışmaya devam edeceğiz” denilerek, Sendika binasına Ver.di tarafından hazırlanan “#BanuMussBleiben” pankartı asıldı.

Bu Pankart baskılar bitene ve “Sınırdışı ” girişimleri son bulana dek burada asılı kalacak ve her Çarşamba günü Sendika binası önünde Uyarı Nöbeti (Mahnwache) yapılacak denildi.

Ver.di temsilcisi Ulli Schneeweiß ayrıca Ver.di sendikası olarak Petition/ imza kampanyası başlatacaklarını da duyurdu. Kitlenin hep bir ağızdan yaşasın enternasyonal dayanışma sloganı atması sonrası, kitleden Kalp şeklinde görüntü oluşturularak, dövizlerle Sendika binasından fotoraflar çekildi.

Dr. Banu ile dayanışma eylem ve etkinlikleri önümüzdeki süreçte de devam edecek.

AHM- Nürnberg
Teilen
2021-01/01-Sayı-601
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN