Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 601 - 23.12. - 28.01.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Frankfurt: Savaş bütçesinin yükseltilmesine hayır!

Frankfurt’ta, savaş bütçesinin yükseltilmesinin Meclis’te oylanması öncesinde, savaş karşıtları iki eylem gerçekleştirildi.

Merhaba (Frankfurt) 
Resim galerisi için tıklayın
Paulsplatz‘da Barış Hareketi’nin ”Silahlandırma yerine Silahsızlandırma” sloganıyla bir çok kurumla birlikte örgütlediği eylemde kurum temsilcileri konuşmalarını yaptılar. Savunma bütçesinde planlanan yüzde 2,5 artışla 50 milyar Dolarlık bir bütçenin ayrılmasının kararlaştırılacağı, bunun sosyal alanda, sağlık, çevre ve eğitim gibi alanlarda kısıtlamalarla mümkün olabileceğini dile getirdiler.

Almanya’nın savaş bütçesini artırmak yerine dünya barışını sağlamak için adım atması gerektiğini, atom silahları kullanılmasını yasaklayan anlaşmayı imzalaması ve silah ihracatını durdurması talepleri öne çıkan taleplerdi.

Daha sonra yürüyüş yapılarak Konstablerwache’de eylem sonlandırıldı. Interbündnis’in de yer aldığı bu eylemden sonra, Bündnis tarafından Hauptwache’de bir miting gerçekleşti. Interbündnis temsilcisi 1990’lardan bu yana yaklaşık yüzde 90’ı sivil olmak üzere 4 Milyon insanın savaşlarda yaşamını yitirdiği ve milyonlarca insanın da açlığa, yoksulluğa itildiği ve göç etmek zorunda bırakıldıklarına değindi.

Emperyalist ülkelerin talan ve işgal politikalarına karşı en büyük gücün enternasyonal birlik olduğunu vurgulayan Bündnis temsilcisi, Türkiye ve Almanya arasındaki iş birliğine de dikkat çekti.
Teilen
2021-01/01-Sayı-601
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN