Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

“Pandemi döneminde Dövüş sporları alarm veriyor”

Dünya’nın en hızlı nakavtçısı İzzettin Altınsöz, ‘pandemi sporumuza büyük zarar veriyor.

Merhaba (Stuttgart) 
Altınsöz: “Dövüş sporları alarm veriyor. Gençlerimiz ringlere çıkamadıkları için paslanıyor. Yetenekli sporcularımız bir bir spordan soğuyor. Altın bir sporcu nesli yok olma tehlikesiyle karşı karşıya”

Spor için Altın gibi sözler
Uluslararası müsabakada rakibini beş saniye gibi inanılmaz bir zamanda nakavt ederek, dünyanın en hızlı nakavtçısı unvanını kazanan İzzettin Altunsöz, pandeminin dövüş sporları başta olmak üzere, tüm sporlara büyük zarar verdiğini belirterek, ‘Dünyanın birçok ülkesinde çeşitli tedbirler altında maçlar yeniden yapılmaya başlandı. Şayet ülkemizde de benzeri tedbirler ile arşılaşmalar başlamazsa sporumuz büyük zararlar görecek‘ dedi.

Yaklaşık bir yıldır ringe çıkamadım
En son 21 Mart’ta ringe çıkmak için tüm planların yapıldığını belirten başarılı dövüşçümüz İzzettin Altunsöz, ‘Bu müsabakam iptal edildi ve o günden beridir ringlere çıkamıyorum. Benim gibi ülkemizdeki tüm sporcular aynı durumda. Bu sporcularımızın körelmesine neden oluyor. Antrenmanlarımızı açık havada yapabiliyoruz ancak maç yapmadığımız sürece bu antrenmanlar için de bir süre sonra heveslerimiz kaçıyor ve spora soğuyoruz. Federasyonlarımız bir an önce bu duruma bir çözüm üretmezlerse çok sayıda yeteneğimiz sporu bırakacak’ şeklinde konuştu.

Online seyirci sistemi bir çözüm olabilir
Dünyanın çeşitli ülkelerinde seyircisiz maçların başladığını belirten İzzettin Altunsöz, ‘Hatta şimdi online seyirci sistemi de yaygınlaşmaya başladı. Salona gelmeyen izleyiciler ödemelerini yaparak bilgisayarlarının başından verdikleri şifre ile karşılaşmalarımızı izleyebiliyorlar, ayrıca izleyicilerin görüntüleri de salondan yansıtılabiliyor. Bu ve buna benzer sistemler son dönemlerde çözüm olarak kullanılmaya başladı’ dedi.

Vedat Alyaz, ‘Altın bir nesil yok olma tehlikesi altında’
Dövüş sporları yazarı Vedat Alyaz, ülkemizde son dönemlerde yeni bir sporcu neslinin büyük bir akım ile geldiğini vurgulayarak, ‘İyi bir sporcu jenerasyonu yakalamış durumdayız. Şayet çözümler bulunmaz ise bize dünya şampiyonlukları getirme potansiyeline sahip sporcularımız bir bir eriyip gidecek. İzzettin Altunsöz de bu jenerasyonun başarılı üyelerinden birisidir. Henüz 21 yaşında olmasına rağmen çıktığı 13 maçın altsı nakavt olmak üzere 11’ini kazanmıştır. Üç kez Avrupa Şampiyonluk kemerini ülkemize getirmeyi başarmıştır. Böylesi başarılı gençlere dünyanın her yerinde sahip çıkılarak imkanlar sunuluyor. Bu yeteneklerin körelmesine izin vermemeliyiz’ dedi.
Teilen
2020-11/01-Sayı-599
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN