Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Hamburg’ta sinagog saldırısı: Yahudi bir öğrenci yaralandı

Yahudilerin üç büyük bayramından biri olan Sukot Bayramı’nın kutlamalarının yapıldığı...

 
Hamburg polisi, Yahudi karşıtlığı yüzünden yapıldığı düşünülen saldırıdan sonra Kazak kökenli bir Almanya vatandaşını olay yerinde gözaltına aldı.

Almanya’nın Hamburg şehrindeki Hohe Wide Sinagoğu önünde yapılan saldırıda 26 yaşındaki bir Yahudi üniversite öğrencisi, kafasına aldığı kürek darbeleriyle yaralandı. Hamburg polisi, saldırıdan kısa süre sonra Kazak kökenli bir Almanya vatandaşını olay yerinde yakalayarak gözaltına aldı. Kamuflaj desenli bir mont giyen 29 yaşındaki kişinin cebinde elle çizilmiş bir gamalı haç bulundu. Polis saldırganın gözaltına alınırken “Bunu yapmamı ruhlar söyledi” dediğini açıkladı.

Saldırganın Almanya’nın başkenti Berlin’de bir adrese kayıtlı olduğu ancak 2019 yılından beri burada yaşamadığını söyleyen yetkililer, adreste yapılan incelemelerde bulunan disklere el konulduğunu açıkladı.

Saldırı, Yahudiler’in üç büyük bayramından biri olan Sukot Bayramı’nın kutlandığı pazar günü yapılırken Dünya Yahudi Kongresi (World Jewish Congress) Başkanı Ronald S. Lauder, polisin saldırganı çok geçmeden yakaladığını ancak şehirdeki Sukot kutlamaları için alınan genel güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğunu belirterek “Kendimize, yerel ve ulusal Alman otoritelerine şunu sormalıyız: Neden bu tarz olaylar yaşanmaya devam ediyor? Neden antisemitizm artıyor? Ve neden böyle bir nefrete yer olduğuna inanılıyor?” diye konuştu.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ise saldırıya sosyal medya hesabından tepki göstererek “Bu bir defalık bir olay değil. Bu hepimizin tepki göstermesi gereken iğrenç antisemitizm” mesajını paylaştı.
Teilen
2020-11/01-Sayı-599
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN