Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Kırmızı Ayakkabı Eylemleri

SKB’li kadınlar “kırmızı ayakkabılarla” Almanya’nın farklı şehirlerinde “25 Kasım”a hazırlık eylemleri düzenlemeye başladı.

Merhaba Haber Merkezi 
Resim galerisi için tıklayın
Almanya’nın Köln, Stuttgart, Kiel, Nürnberg ve Duisburg kentlerinde Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) üyeleri, 25 Kasım‘a kadar her çarşamba eylem yapma kararı aldı. Stuttgart şehrinde, Schlossplatz ve Marienplatz meydanında “Bu şehirde kadınlar öldürülüyor, susmayın haykırın! dövizleri yere yapıştırılarak kırmızı ayakkabılar bırakılıyor. 25 Kasım’da Kadına Yönelik Şiddete Karşı Sokakta Olacağız afişleri yapıldı. Kiel kentinde SKB’li kadınlar belli yerlerde afişlemeler yaptılar, bir noktaya da mumlar, kırmızı ayakkabı, afişler bırakarak 25 Kasım hazırlık çalışmalarında sokaktan geçen halklara kadına yönelik şiddeti durdurun çağrısı yapmış oldular.

Nürnberg’de SKB‘li kadınlar Nürnberg çarşı merkezinde, Weisserturm ve Lorenzkirch‘de “Kadınlar katlediliyor, eşleri, sevgilileri tarafından duydunuz mu?” afişi ve kırmızı renkli kadın ayakabılar, çiçekler, mumlar yere bırakıldı. Ayrıca “25 Kasım’da dünyanın her yerinde kadına yönelik şiddete karşı sokakta olacağız!” afişleri yapıldı. Duisburg’da iki ayrı kadın cinayetinin gerçekleştirildiği yerde SKB üyesi kadınlar çiçekler ve afişler bıraktılar. Biri eşiyle yaptığı tartışmanın ardından kendisini balkondan aşağı atan ve görgü tanıklarına göre eşinin de tutmak için çaba sarfetmediği bir sebeple erkeğin kadına dönük cinayetin olduğu yere çiçek bırakıldı. Diğeri ise 14 yaşındaki genç kadınının sevgilisi tarafından katledildiği noktaya bırakılan afişler, çiçekler oldu. Köln’de ise Türkiyelilerin yoğun yaşadığı Wiener Platz Mülheim meydanına yakın yere kırmızı ayakkabılar, afiş, çiçek, mumlar ve dövizler bırakıldı. Çevreden geçenler ilgiyle dövizleri okudular.

Kadına yönelik şiddete karşı mücadeleyi sokaklarda ve alanlarda 25 Kasım’la karşılayacağız kararlılığı içinde olan kadınlar pandemi koşullarında 25 Kasım’a kadar faaliyetlerine devam edecekler.
Teilen
2020-11/01-Sayı-599
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN