Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 599 - 05.11. - 03.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

DİDF: Fransa’daki terör saldırılarını kınıyoruz

Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) tarafından yapılan açıklamada Fransa’daki terör saldırıları kınandı.

Merhaba Haber Merkezi 
Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) tarafından yapılan açıklama şöyle:

Fransa’daki terör saldırılarını kınıyoruz

Fransa’nın başkenti 16 Ekim günü Samuel Party adlı öğretmenin radikal İslamcı bir terörist tarafından katledilmesinin üzerinden bir hafta geçerken benzer bir cinayet haberi bugün Nice kentinden geldi. Yerel güvenlik birimleri ve belediye yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre ikisi kadın olmak üzere üç kişi radikal İslamcı bir terörist tarafından katledildi.

DİDF olarak gerekçesi ne olursa olsun işlenen bu vahşeti şiddetle kınıyoruz.

2001’de İkiz Kulelere yapılan terör saldırısından bu yana pek çok Avrupa ülkesinde İslam adına işlenen benzer terör saldırıları en fazla aşırı sağcı faşist partilerin işine yaradı. Kıta genelinde var olan sosyal sorunları demagojik tarzda kullanan faşist parti ve akımlar, her terör saldırısından sonra İslam düşmanlığını körükleyerek güç kazandılar.

Müslümanların değerleriyle alay eden provokasyon içerikli karikatür ve yayınlara tepki adına işlendiği ifade edilen bu faşist katliamların hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Hükümetlerin bu katliamları ve katilleri gerekçe göstererek, terörle mücadele adına demokratik hakları kısıtlaması ırkçılığa ve gericiliğe karşı mücadeleyi güçlendirmesi mümkün değildir. Aksine bu yönde alınan kararlar ve tartışmalar, Müslüman inancından göçmenlerin günah keçisi haline getirilmesi, potansiyel tehlike ilan edilmesi, bir yanda ırkçı-faşistlerin, diğer yanda dinci-faşistlerin gelişmesinin zeminini güçlendirmektedir.

Farklı inançlardan halklar, emekçiler arasında düşmanlıkları körükleyen provokasyon ve terör saldırılarının bir an önce son bulması için her devletin, her hükümetin ve her kurumun zaman geçirmeden harekete geçmesi gerekiyor. Provakasyonlar ve vahşi terör saldırıları derhal durmalıdır. Batı Avrupa ülkeleri “düşünce özgürlüğü” adına yapılan provokasyonları, İslam ülkeleri barbar terör saldırıları öncelikle mahkum etmelidir.

Değişik Arap ülkelerinin liderlerinin yanı sıra Erdoğan ve Macron gibi devlet başkanlarının bu olayları iç politika malzemesi haline getirmesi, karşılıklı kışkırtmaları, halklar arasında önyargıların derinleşmesine, ırkçı-faşist güçlerin toparlanmasına ve her renkten katliamın üzerinin kapatılmasına hizmet etmektedir.

Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu olarak, Fransa’da gerçekleşen bu vahşi katliamı şiddetle kınıyoruz. Hükümetler tarafından körüklenen düşmanlığa karşı, herkesi sağduyulu olmaya, halklar arasında dostluğu ve dayanışmayı güçlendirmeye çağırıyoruz.

Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) Yönetim Kurulu
Teilen
2020-11/01-Sayı-599
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN