Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Dr. Günther Beckstein'ın Antalya'ya mesajı

Atom (çöpü) artıklarının son depo edileceği yerin araştırılması kurulu (NBG) adına Münih'te düzenlenen basın toplantısında...

Merhaba (Münih) 
1982 yılında, Almanya’nın Gorleben kentinde başlayan Atom/Radyoaktif artıkların geçici olarak depolanması konusunda, çevrecilerin ve bölge halkının şiddete dayanan protestolarının devamı ve 28.08.2020 de bilim kurulunun, tuz kayalarından oluşan bölgenin jeolojik olarak son depolama yeri olamayacağı kararı üzerine, tüm Almanya’da en az1milyon yıl tehlikesiz kullanılabilecek yeni bir bölge aranmasına başlandı.

Etrafı protestoculara karşı tel örgüyle çevrili. atom santralleri ve araştırma kurumlarının radyoaktif çöpünün (artıklarının) geçici olarak muhafaza edildiği özel konteynerlerin. ''castor'' nihai olarak toprak altında depo edilebileceği en az 500 metre derinlik ve 1 milyon yıl tehlike yaratmayacak bir yerin bulunması araştırılmasında aracılık ve danışmanlık yapmak üzere, Federal Meclis ve Senato tarafından, bilim adamları, üniversite öğrencileri ve halk arasından seçilerek atanan, 18 kişilik ''NBG'' Ulusal Bağımsız Kurul üyesi, Bavyera eski Başbakanlarından Dr. Günther Beckstein (CSU), ülkenin gerekli enerji temininde önemli olan atom santralleri artıklarının çevre ve gelecek nesillere zarar vermeyecek, şekilde depolanmasının önemini vurguladı.

Münih Basın Kulübünde gerçekleşen basın toplantısına katılan Türkçe Medya temsilcisi Orhan Tinengin vasıtasıyla Antalya'ya mesaj veren Dr. Beckstein, geçmişte sık yaptığı ziyaretlerden tanıdığı ve dostları olan Tıp Fakültesi mensuplarıyla kent yöneticilerinin Koronavirüs konusunda mücadelesini izlediğini belirtti ve en yakın gelecekte tekrar Antalya’da olma umudu, çalışmalarında başarı dilekleriyle selamlarını iletti.
Teilen
2020-11/01-Sayı-599
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN