Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Avrupa SKB 6. Kongre’sini gerçekleştirdi

Avrupa Sosyalist Kadınlar Birliği, 6. Kongresi’ni gerçekleştirdi...

Merhaba Haber Merkezi 
Avrupa’da, uzun yıllardır kadın özgürlük mücadelesinin önemli bir kuvveti olan Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB), 3 ve 4 Ekim tarihlerinde 6. Kongre’sini gerçekleştirdi.

Almanya’nın Stuttgart kentinde, faşizme karşı mücadelede ölümsüzleşen Lilo Hermann’ın adının verildiği dernek binasında yapılan kongreye Almanya, Fransa, İsviçre, Belçika, Avusturya’dan delegeler katıldı.

Kadın özgürlük ve sosyalizm mücadelesinde ölümsüzleşenlerin anısına yapılan saygı duruşunun ardından Avrupa SKB Koordi̇nasyonu adına açılış konuşması yapıldı. Konuşmada, “Kadın hareketi önemli bir mücadele deneyimi biriktirerek yürüyor. Kadın grevleri ve isyanı neredeyse küresel çapta büyütülürken önemli bir toplumsa hareket en dinamik ve militan dalgalarla erkek egemenliğine karşı sarsıcı darbeler indiriyor. Bu koşullarda kongremizi gerçekleştirmenin kadın isyanının bir parçası olduğumuz bilinciyle onurluyuz” denildi.

Ardından kongreyi yönetecek divan seçimine gidildi. 2018-2020 dönem çalışmalarını konu alan sinevizyon gösterimi ile devam eden kongrede, belirlenen gündemler etrafında sırasıyla faaliyet raporu, önümüzdeki dönem perspektifleri, mali rapor, tüzük değişikliği, karar ve önergeler okundu ve bunlar üzerine tartışmalar yapıldı. Canlı tartışmaların yapıldığı ve iki gün süren kongrenin ilk günü, düzenlenen etkinlikle sona erdi.

İkinci gün ise önümüzdeki dönem görev yapacak SKB Koordinasyon üyeleri belirlendi. Curage, Die Linke Stuttgart, Yeni Kadın, 8 Mart Kadın Eylem Birliği, Avrupa Demokratik Kadın Hareketi, Kürt Kadın Hareketi, Zora dayanışma konuşmaları ve gönderdikleri mesajlarla Avrupa SKM Kongresi’ni selamladı.
Teilen
2020-11/01-Sayı-599
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN