Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Aralık’ta tekrar bir araya gelecekler

AB liderleri, "iklim değişikliğiyle mücadele hedeflerini" aralıkta tekrar görüşecek.

AA (Brüksel) 
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, iklim değişikliğiyle mücadele için öngörülen sera gazı emisyonunu düşürme hedeflerini aralıkta tekrar görüşme kararı aldı.

AB Liderler Zirvesi Brüksel'de devam ederken zirvenin gündem maddelerinden olan çevre ve iklim değişikliği hakkında alınan kararlar kamuoyuna duyuruldu.

AB Komisyonunun teklif ettiği "2030'a kadar sera gazı salımını yüzde 55 düşürme hedefini" görüşen liderler, Komisyonun özel durumları değerlendirmek için üye ülkelerle "derinlemesine istişareler" yapmasını istedi. Konunun aralık ayında yapılacak zirve toplantısında tekrar tartışılacağı bildirildi.

AB Komisyonunun 2030'a kadar sera gazı salımını en az yüzde 55 düşürme dışında 2050'ye kadar da iklime zararsız bir kıta oluşturma hedefi bulunuyor. Bunun için özellikle evlerde yenilenebilir enerjiye geçilmesi için çalışma yapılması gerektiği belirtiliyor.

AB ülkelerinin yıl sonuna kadar bu konularda bir anlaşmaya varılması için görüşmelerde bulunması bekleniyor. Ancak bazı ülkeler bunun maliyeti nedeniyle böyle iddialı bir hedefin kısa sürede kabul edilmesinde isteksiz görünüyor.

Bu isteksizlik AB liderlerinin kararlarına da yansıdı. Hedefin mümkün olan en uygun maliyetli şekilde AB'nin tamamı tarafından uygulanması gerektiği belirtilen karar metninde, tüm üye ülkelerin bu çabalara "ulusal şartlarını" göz önünde bulundurarak katılacağı ifade edildi.
Teilen
2020-11/01-Sayı-599
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN