Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Sığınmacı politikasına ağır eleştiri

Almanya Federal Milletvekili Michel Brandt ve sığınmacılara yardım kuruluşu Seebrücke’den Anna Jahn...

Aynur KARLIKLI (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Almanya Federal Milletvekili Sol Partili (Die Linke) politikacı Michel Brandt ve sığınmacılara yardım kuruluşu olan Seebrücke (Deniz Köprüsü) aktivisti Anna Jahn, “mülteci sorunu” üzerine basın açıklamasında bulundular.

Milletvekili Brandt ve aynı zamanda 2021’nin Mart ayında yapılacak olan Baden-Württemberg Eyalet parlamentosu seçimlerinde Karlsruhe şehrinden vekil adayı Anna Jahn'ın yaptıkları basın toplatısında Avrupa Biliği (AB) hükümetlerine sığınmacı politikalarından dolayı ağır eleştirilerde bulundular. Sözü ilk alan Michel Brand şöyle konuştu: “Stuttgart ve Eyalet hükümetimizi en kısa zamanda sınırlarımızda bekletilen sığınmacıları kabul etmelerini istiyorum. Nasıl ki bazı bölgeleri Korona Krizi bölgesi ilan edip, bu bölgelerde korunma uygulamaları yapıyorlarsa, aynı şekilde bu uygulamaları sınırlardaki mülteci kamplarında da yapmaya çağırıyorum. Yeşil-Siyah partilerden oluşan Baden-Württemberg eyalet koalisyon hükümetini izledikleri siyasetten vazgeçmeye çağırıyorum. Avrupa sınırlarında tutulan ve Avrupa ülkelerine girmeleri engellenen sığınmacıların durumları zaten içler acısıydı. Son zamanlarda mülteci sorununu konusunda Avrupa çözümünü çok duyduk, oysa ki uzun bir zamandır zaten kötü koşullar altında yaşayan bu insanların durumu, beş hafta önce çıkan yangın sonrası daha da yaşanamaz bir hale geldi. Çözüm önerileri ise Avrupa ülkelerinin temel ilkesini oluşturan insan haklarının da aynı zamanında iflası anlamındadır. Moria’daki yangın üzerinde beş hafta geçmesine rağmen ve Almanya’nın yaklaşık 200 belediyesinin sığınmacıları alabileceklerini beyan etmelerine rağmen ille de ‘Bir ortak Avrupa çözümü istiyoruz’ diye dayatan içişleri bakanlığı hala sığınmacıların ülkemize alınmasını engellemekte. Bu sebepten dolayı Sol Parti’nin hükümette bulunduğu üç eyaleti içişleri bakanlığına dava açmaya ve bakanlığı bu soruna çözüm bulmada teşvik etmeye çağırıyoruz.

Anna Jahn, Karlsruhe`den Eyalet parlementosu adayımız: biz Sol Parti olarak bu konuyu çok ciddiye alıyor ve insanlık görevi oalrak görüyoruz. Biz Seebrücke Baden-Württemberg'in çalışmalarını destekliyoruz. Baden-Württemberg artık mülteciler için güvenli bir liman olmalıdır. Berlin, Bremen ve Thüringen eyaletlerinin inisiyatifi ve tutumu açık bir şekilde Sol Parti’nin neden eyalet parlamentolarında olmalarının önemini gösteriyor. Nerede doğmuş olurlarsa olsun, ciddi bir şekilde ekonomik olarak zayıf durumda olanları ve inisiyatifleri destekleyen Sol Parti’nin Baden-Wüttemberg eyalet parlamentosunda güçlü bir temsiliyetinin zamanı geldi.”

Milletvekili adayı Anna Jahn'a göre de Baden-Württemberg eyalet parlamentosunda Sol Parti kesin olmalı. “Mültecilere de en fazla yardım edebilecek, onlara sahip çıkacak partiyiz” diyen Jahn’a göre partisi güçsüzleri güçlü bir şekilde temsil edebilecek ve onlarla dayanaşacak tek partidir. Bu nedenle de kesinlikle parlamentoya girmeliyiz” dedi.
Teilen
2020-11/01-Sayı-599
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN