Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 608 - 19.07. - 19.09.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2021/22
 
 
Tatil 2021/22
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

8. Ulm Barış Konseri

Yaşar TAN (Ulm)  
Resim galerisi için tıklayın
Ulm'da geleneksel hale gelen (Friedenskonzert) Barış Konseri'nin bu yıl 8. gerçekleşti. Gündemdeki pandemi kuralllarına uyularak, Koronavirüse rağmen coşku içinde geçen konser, barışa hiç bir şeyin engel olamayacağını gösterdi. Havanın güzel olmasıyla, Friedrichsau-See alanı korona kurallarına uyarak çok sayıda barışseverlerle doldu taştı. Kimi yeşil alanda güneşin tadını barış nağmeleriyle çıkarırken, kimileri de şarkılara eşlik etti.

6 saat boyunca 10 ülkeden katılan müzisyenler birbirinden güzel barış şarkılarını seslendirdiler. Radyo Free FM zaman zaman konseri canlı olarak dinleyicileriyle paylaştı. Konserde dikkatleri üzerine çeken genç müzisyen, bestekar ve söz yazarı Anica Wondra dostluk, arkadaşlık, tabiat ve barış içerikli bestelerini gitarıyla seslendirdi. 15 ila 77 yaş arasında olan müzisyenler sahnede müthiş performans sergilediler. Konser sonrası çok değişik bir tarzda veda eden müzisyenler dakikalarça alkışlandı.

Ayhan Coşkun ve Barış Experience grubu üyeleri de bu muhteşem konserde yer aldı. Grup üyelerinden olan Philpp Zey 3 sene bisiklet dünya turunu gerçekleştirerek, barış sevgisini tüm dünyaya yaydı. Ayrıca dünyadaki selamlama ritüellerini inçeleyen Zey, Afrika ülkesi Tansania’daki Massai kabilesinin selamını getirdi. ''Hakuna Matata'' selamıyla vedalaşan grup üyeleri Hakuna Matata’nın anlamı için “hiç birşeyi dert etmeyin, hiç bir sorun yok, problem yok” dedi. Ve vedalaşmanın sonunda özellikle Afrikalı kadınların ''lalalalalala'' seslenişinin şans ve huzur getirdiği anlatıldı.

"Wie klingt der Frieden? (Barışın nasıl duyulur?) sorusunun cevabını barışın sesini nağmelere aktararak duyurduk” diyen Ayhan Coşkun tüm katılımcılara teşekkür etti. Etkinliğin organizatörlerinden olan Coşkun, seneye yine barış için değişik ülkelerden gelen müzisyenlerle, şarkılar seslendireceklerinin müjdesini verdi.
Teilen
2020-10/01-Sayı-598
Takvim
metzgerei-marx
Schmidt Immobilien
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN