Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 608 - 19.07. - 19.09.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2021/22
 
 
Tatil 2021/22
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

AfD’li faşist: Göçmenler vurulabilir, gaz odalarına sokulabilir

Almanya’da uzun yıllar faşist parti Almanya için Alternatif’in (AfD) basın sözcülüğü görevinde bulunan Christian Lüth’ün ülkeye gelen göçmenlerin vurulabileceğini veya gaz odalarına sokulabileceğini söylediği iddia edildi.

 

Zeit gazetesinde yer alan haberde, eski AfD’nin basın sözcüsü Lüth’ün Lisa Licentia adlı YouTuber ile 23 Şubat’ta bir akşam yemeğinde görüştükleri ve orada göçmenler için ağır ifadeler kullandığı iddia edildi. Haberde, Lisa Licentia’nın görüşmede, “Daha fazla göçmenin gelmesi sizin çıkarınıza olacakmış gibi geliyor mu?” şeklinde sorusuna Lüth’ün, “Evet. Çünkü o zaman AfD daha iyi olacak. Yine de hepsini vurabiliriz. Bu hiç sorun değil. Ya da gaz odalarına sokabiliriz ya da ne istersen. Umurumda değil” ifadeleriyle cevap verdiği belirtildi. Görüşmenin görüntülerinin bu akşam Pro 7 televizyonunda gösterileceği ifade edilen haberde, Lüth’ün, “Almanya’nın durumu ne kadar kötüye giderse AfD için o kadar iyi olur. Tabii ki durum çocuklarımız açısından çok kötü” dediği aktarıldı.
‘BUNLARI GAULAND’LA KONUŞTUK’
Bu sözleri söylediğinde ırkçı parti AfD basın sözcülüğü görevinde bulunan Lüth, gizli kamerayla çekildiğinin farkında değildi. Lüth’ün konuştuğu YouTube fenomeni Lisa Licentia da aşırı sağ görüşlüydü ama bu çevreden çıkmak istiyor. Bu nedenle ProSieben kanalından bir gazeteci arkadaşına haber veriyor. O da konuşmayı gizli kamerayla çekiyor. Görüntü kaydını gören Die Zeit gazetesi, bu sözlerin öyle şaka mahiyetinde söylenmediği, tam tersine Lüth’ün bu sözleri söylerken çok ciddi olduğuna dikkati çekti. Lüth, Berlin Mitte’de Newton Bar’daki görüşme kayıtlarında, hep “Önemli olan AfD’nin güçlenmesi” diye vurguluyor. Almanya’da durumun kötüleşmesinin ülkeyi AfD’nin kucağına iteceğini söylüyor. Bu nedenle Almanya’da durumun kötüleşmesi için çalışma yapmak gerektiğini anlatıyor: “Eğer ülkede durum iyiye giderse, AfD’nin oyları yüzde 3 olur. Bunu istemiyoruz. Bu nedenle bir taktik geliştirmek lazım. Ne kadar kötüye gidebilir Almanya? Biz ne kadar kışkırtabiliriz? Öyle. Zor, çok zor. Bunların hepsi Gauland’la konuşuldu.” Lüth bunları anlatırken, devamlı AfD yöneticilerinden telefonlar geliyor ve telefonla konuşuyor. Lüth’ün ari ırkına ait olduğunu söylediği ve kendisini faşist olarak nitelendirdiğinin medyada yer almasının ardından basın sözcülüğü görevine ara verilmiş, ırkçı izne gönderilmişti. Bu son çıkan haberlerin ardından Lüth’ün işine son verildi. (AA)
Teilen
2020-10/01-Sayı-598
Takvim
metzgerei-marx
Schmidt Immobilien
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN