Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 598 - 01.10. - 05.11.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Kültür Merkezi ve Cemevi binası yükseliyor

İki milyon euroya mal olacak olan Ulm Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi'nin yeni binası için inşa çalışmaları devam ediyor.

Merhaba (Ulm)  
Resim galerisi için tıklayın
Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Ulm'un yeni binasının inşası hızlandı ve Herrlinger Str. 83 adresinde bulunan alan üzerinde yeni bina yükseliyor.

Gazetemizi ziyaret eden AKM'nin iki dönemdir başkanlığını yapan Kaan Yalçın, Hüseyin Şenol'a çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. "Canlarımız sunduğu maddi dayanışma sayesinde, inşaatımız son hızla sürüyor" diyen Yalçın "Ulm ve çevresi tüm duyarlı kişi ve kesimlerin desteğini bundan sonra da esirgemeyeceklerinden eminiz" dedi.

"Yönetim kurulu bir bütün olarak ve tüm dernek kollarının canla başla çalıştığı yeni binamız için, bölgemizdeki çok sayıda devrimci-demokrat kurum ve kişiler de çalışmamıza maddi-manevi desteklerini esirgemiyorlar" diyen Yalçın, bağış kampanyalarının da devam ettiği belirtti ve maddi desteğe büyük ihtiyaç duyduklarının altını bir kez daha çizdi.

İnşaatı devam eden Yeni Kültür Merkezi ve Cemevi 2 milyon euroya mal olacak. Birçok faaliyet alanının yer alacağı bina, çok sayıda farklı bölümden oluşacak.

Buluşma yeri FC Birumut
Binalarının yıkılması nedeniyle, yeni binanın bitimine kadar, AKM üyeleri ve tüm dernek dostları toplanma yeri olarak belirlenen FC Birumut lokalinde buluşmaya devam ediyor. Her gün saat 16.00'dan itibaren açık olan Birumut, geniş alana sahip. Grimmelfingerweg 50-52 adresinde bulunan FC Birumut'ta AKM-Cemevi için korona salgını gözetilerek ve sosyal mesafe kullanılarak etkinlikler de düzenleniyor.

Pandemi sonrası Birumut'taki kahvaltıların yanı sıra, cem, aşure, hızır orucu, muharrem orucu, panel, söyleşi, gece gibi etkinliklerin daha yoğun olarak devam edeceğini belirten AKM Başkanı Kaan Yalçın, tüm etkinliklerin nerede olacağını zamanında duyuracaklarını söyledi.

Bu sene kaba inşaatın biteceğini belirten Yalçın “Şu ana kadar 400 bin Euro harcadık ve 200 bin Euro eksiğimiz var. Acil olarak toplamamız gerekiyor bu miktarı” dedi.

Her türlü bilgi ve iletişim için Kaan Yalçın kendisinin aranabileceğini söyledi: 0170 / 7007733 Bağışlarınız için banka hesabı:

Alevitisches Kulturzentrum Ulm IBAN:

DE10730611910003388913 BIC: GENODEF1NU1

"Spende - Kulturzentrum Ulm Cem Evi"
Teilen
2020-10/01-Sayı-598
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN