Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 608 - 19.07. - 19.09.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2021/22
 
 
Tatil 2021/22
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

UİP öğrencileri bilgilendirildi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) desteğiyle Türkiye'de Uluslararası İlahiyat Programı‘na (UİP)...

Merhaba (Münster) 
Resim galerisi için tıklayın
Münster DİTİB Dini Danışma Kurulu ve Eyalet Bölge Birliği tarafından, 2020 - 2021 eğitim-öğretim yılında UİP’e başlayacak öğrencileri yakından tanımak, motive etmek ve tecrübe paylaşımını aktarmak maksadıyla bilgilendirme programı gerçekleştirildi.

Ibbenbüren DİTİB Eyüp Sultan Camii‘nde gerçekleşen programa, Münster bölgesinden Uluslararası İlahiyat Programı‘na gitmeye hak kazanan 20 öğrenci katıldı.

Açılışı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın selamlama konuşmasını ev sahibi Ibbenbüren DİTİB Eyüp Sultan Camii dernek başkanı Adem Obuz yaptı. Münster DİTİB Eyalet Bölge Birliği’nin çalışmaları hakkında bilgi veren başkan Durmuş Aksoy, “Uluslararası İlahiyat Programı’na büyük önem veriyoruz. DİTİB ailesi olarak maddi ve manevi her türlü desteği vereceğiz. Bu kutlu yolda nice başarılar elde etmenizi, insanlığa faydalı hizmetlerde bulunmanızı Cenab-ı Hak‘tan niyaz ediyorum” dedi.

İlme ve öğrenmeye vurgu yapan Münster DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Fatih Keskin ise şöyle konuştu: “Allah’ın biz kullarına ilk emri Oku’dur. Kişinin kendisi, içinde yaşadığı toplum, hatta insanlık için yararlı olacak bütün ilimlerin okunup öğrenilmesi bu emrin kapsamı içindedir. Bu manada UİP Almanya’da yetişen gençlerimiz için büyük önem arz etmektedir.“

Peygamber Efendimizin hadisini aktaran Keskin, “İlim Peygamber mirasıdır. Bu manevi mirasa sahip olmak herkese nasip olmaz. Öyleyse kıymetli ilim yolcusu, Allah size bu mirastan nasip ettiyse bunun değerini bilin; bu sorumluluğu hakkıyla taşıyın. İlmi sevin, ilmi isteyin, ilmi öğrenin, ilmi öğretin, ilme teşvik edin, ilme destek olun. Ne zaman motivasyonunuz düşerse, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin ilim yolcularına vermiş olduğu bu müjdesini hatırlayın.“

Uluslararası İlahiyat Programı mezunu Köln Genel Merkez görevlisi Sami Sipahi ve Münster Bölge Birliği başkan yardımcısı Merve Mert, UİP ile ilgili tecrübelerini aktararak önemli tavsiyelerde bulundu.

Program 2020 - 2021 eğitim-öğretim yılında Uluslararası İlahiyat Programının çerçevesinde Ankara, Bursa-Uludağ, İstanbul – Marmara, İstanbul-29 Mayıs, İstanbul Üni. ve Konya üniversitelerinde eğitimlerini sürdürecek öğrencilere hediye takdimiyle sona erdi.
Teilen
2020-10/01-Sayı-598
Takvim
metzgerei-marx
Schmidt Immobilien
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN