Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 608 - 19.07. - 19.09.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2021/22
 
 
Tatil 2021/22
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Çevrecilerden gösteri

Almanya’da çevreciler ulaşım politikalarının çevre dostu olması için gösteri düzenledi.

AA (Berlin) 
Almanya’da çevreciler, Başbakan Angela Merkel'in bu akşam video konferans yoluyla otomobil şirketlerinin temsilcileriyle yapacağı görüşme öncesinde ulaşım politikalarının çevre dostu ve sürdürülebilir olması için gösteri yaptı.

Çevre örgütleri Greenpeace ve Campact üyelerinin, başkent Berlin'de Başbakanlık binası önünde düzenlediği gösteride, hükümetten, "ulaşımda ileriye dönük ve iklim için zararsız politika izlemesi" talep edildi.

Göstericiler, "Ulaşımda dönüşüm şimdi", "Trafikte iklime öncelik" ve "Lobi gücü yerine kamu yararı" yazılı dövizler taşıdı.

Campact örgütünün sözcüsü Inken Behrmann, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Merkel'in otomobil lobisiyle bir araya gelmesini protesto ettiklerini belirterek, "Burada çok para dağıtılacak. Biz, her kuruşun iklime zararlı olmayan ve ulaşım politikasında dönüşüm yapılması yönünde harcanmasını istiyoruz." dedi.

Artık ileriye dönük bir ulaşım politikasının teşvik edilmesi gerektiğini dile getiren Behrmann, bunun için iklim açısından zararsız otobüslerin ve trenlerin gerekli olduğunu ifade etti.

Behrmann, "otomobil zirveleri" yerine ulaşımın tümüyle yeniden ele alındığı "ulaşım zirveleri" düzenlenmesi gerektiğini vurguladı.

Başbakan Merkel, bu akşam video konferans yoluyla eyalet başbakanları, otomotiv şirketleri ve işçi temsilcileriyle ulaşım politikasının ele alınacağı "“otomobil zirvesi gerçekleştirecek
Teilen
2020-10/01-Sayı-598
Takvim
metzgerei-marx
Schmidt Immobilien
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN