Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Türk kulübün Alman boksörü ABD’de yenildi

Pazar sabahı Amerika’da ringe çıkan Türk boks kulübü EC BOXİNG’in Velter sıkletteki dünya şampiyonu Sebastian Formella, 12 rauntluk maçta muhteşem bir performans sergilemesine rağmen hakem kararıyla ringden yenik ayrıldı.

Merhaba (Los Angels) 
Resim galerisi için tıklayın
Karşılaşma hakkında bilgi veren EC BOXİNG spor kulübü yönetim kurulu başkanı Erol Ceylan, boksörünün ilk Amerika tecrübesi olduğunu belirterek, ‘Sebastian çok yürekli, aslanlar gibi bir maç yaptı öncelikle kendisini tebrik ederim. Dünyanın en iyi üç boksörü arasında olan rakibi Shwan Porter, iki kez dünya şampiyonluğu yaşamış olan tecrübeli bir isimdi. On iki raunt boyunca hızlı ve sert vuran bir boksör ile mücadele ederek ayakta kalmak benim için önemli bir şeydir. Karşılaşmayı kaybettik bunda savunacak bir şey yoktur, ancak Sebastian, ilk rauntlarda rakibine karşı büyük saygısı vardı kendisini çok sıktı. Güçlü rakibi karşısında ilk beş rauntta nakavt olmayayım diye savunma yapmayı tercih etti. Sonra anladı ki, rakibin vuruşları büyük etki yapmıyor ve altıncı raunttan itibaren tam anlamıyla dövüşmeye ve saldırmaya başladı.

Erol Ceylan: ‘Büyük bir tecrübe kazandık’
Sebastian Formella’nın, bu karşılaşmada büyük tecrübe ve saygı kazandığının altını çizen başarılı Promotör Erol Ceylan, ‘Aslanlalar gibi dövüşerek güçlü rakibi karşısında yüreğini ortaya koydu. Ben sporcumla gurur duydum başka boksörler var böylesi güçlü bir rakip görünce üç ya da dördüncü rauntta ringi bırakıp kaçıyorlar. Shwan Porter, gibi elit sporcular dünya klasmanında en büyük isimler arasında yer alıyorlar. Bunlarla ancak Amerika’da dövüşebilirsiniz bunlar başka ülkeye gitmezler. Amerika’da kendimizi iyi tanıtarak herkesin saygısını kazandık. Hem profesyonelliğimiz hem de gösterdiğimiz çaba ve performanstan herkes memnun kaldı. Bu prestijimiz ile her zaman Amerika’ya gelip büyük maçlara çıkabiliriz artık. Bence Sebasbtian, bu maçtan büyük tecrübe kazandı. Burada dünyanın en iyi iki üç adamandan birisiyle ringe çıktı. Bir dahaki maçlarında daha iyi neticeler elde edeceğimizden eminim. Tabi ki kazanmak isterdik, fakat bu tür zaferler imkansız değil, ancak imkanı zor olan mücadelelerdir’ dedi.

Türkiye’ye teşekkür ederim
Karşılaşmanın ardından kulübün basın danışmanı Vedat Alyaz’a bir açıklama yapan Sebastian Formella, karşılaşmanın son rauntlarına doğru rakibini sıkıştırdığını ancak bunun yetmediğini belirterek, ‘Öncelikle promotörüm Erol Ceylan’a teşekkür etmek istiyorum, bana böylesi büyük bir maçı mümkün kıldığı için. Ayrıca Türkiye’de yaptığım kampta bana destek olan herkese de buradan teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonraki kamplarımı da Türkiye’de yapmak istiyorum. Ben performansımdan memnunum her ne kadar karşılaşmayı kazanamazsam da büyük tecrübe edindim burada. İlk yenilgimi de almış oldum bu gün ancak bundan sonraki maçlarda daha bilinçli olarak ringe çıkmamı sağlayacaklardır bu mağlubiyetim’ şeklinde konuştu.
Teilen
2020-09/01-Sayı-597
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN