Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Tatilden dönenlerin dikkatine

Türkiye’den tatilden dönenlerin dikkat etmesi gerekenler. Bavyera Hükümetinin yaz tatil başlangıç öncesi yaptığı bugünkü son toplantıda korona salgını dolayısıyla yurt dışında tatil yapanların dönüşlerinde yapması gerekenler konusunda alınan kararlar basın toplantısında açıklandı.

Merhaba (Münih) 
Bavyera Hükümeti Bakanlar Kurulu bugünkü yaz tatili öncesi son birleşiminde, özellikle önümüzdeki hafta başlayacak izin ve tatil döneminde korona dolayısıyla alınan ve tatilden dönenlerin uyması gereken kurallar, Başbakanlık Devlet Bakanı Dr. Florian, Herrmann (CSU) Turizmden de sorumlu Ekonomi Bakanı Hubet Aiwanger (Bağımsızlar) ve Sağlık Bakanı Melanie Huml katıldıkları basın toplantısında açıklandı.

Devlet Bakanı Herrmann hernekadar korona bulaşma verilerinin olumlu düzeyde gittiğinin ancak kokonanın uyumadığı gerçeğine göre dikkatli davranılmasına, maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilmesi gereğinin altını çizdi ve Bavyera’da önümüzdeki hafta başlayacak tatil mevsiminde, insan hareketliliğinin bulaşma riskini arttırdığına işaretle, özellikle tatillerini Almanya dışında geçirecekleri uyardı.

Genel olarak Almanya dışı ülkelerden tatil sonrası dönenlerin korona testi yaptırmalarının şahsi iradeye ve isteğe bağlı olduğunu söyleyen Hartmann, “ RKI” Robert Koch Instütü sünün aralarında 31.Ağustosa kadar Türkiye’nin de olduğu riskli ülkeler kategorisinde yer alan bölgelerden tatil sonrası dönenlerden, bugün Federal Sağlık Bakanlığının verdiği karar doğrultusunda önümüzdeki hafta başından(03.Ağustos) itibaren Münih, Nürnberg, Memmingen Havalimanları girişlerinde zorunlu korona testi istenecek. Negatif test sahipleri 14 günlük ek karantinası yahut ilgili sağlık dairelerine gitmeleri istenmeyecek. Ayni test uygulamaları Bavyera Otoban (A8) (A93)(A3) girişlerindeki dinlenme tesislerindeki test noktalarında zorunlu olmamak kaydıyla yapılabilecek.

Bavyera’ya giriş yapanların gönüllü veya zorunlu yaptıracakları Korona testlerinin ücrete tabi olmadığının da altını çizen bakanlar, Bavyera’nın da güzel tatil yapılabilecek yörelere sahip olduğunu ve bu konuda internet üzerinden bilgi alınabileceğini belirttiler
Teilen
2020-09/01-Sayı-597
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN