Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Molla Demirel’in “Gizli Bir Sevda” kitabı çıktı

Yazar Molla Demirel “Gizli Bir Sevda” adlı kitabını Almanya’da tanıttı.

Merhaba Haber Merkezi 
Yazarlar Molla Demirel, “Gizli Bir Sevda” adlı kitabının tanıtımını Almanya’da gerçekleştirdi. Demirel kitabında aşkı, sevgiyi, maddi koşullar ve yaşanan ekonomik sıkıntılara kurban edilen gençlerin hayat hikayelerini kaleme aldı.

Özgür Metin Demirel, Molla Demirel’in kitabını şu cümlelerle tarif etti; “Bugün size Molla Demirel’ in ” Gizli Bir Sevda” adını taşıyan kitabını ve içinde yer alan aşkı, sevgiyi, maddi koşullar ve yaşanan ekonomik sıkıntılara kurban edilen gençlerin hayat hikayelerini tanıtmak istiyorum. Gizli bir sevda’ yı önsözünde yaşanmış gerçek bir olay olarak tanıtan yazarımız öykü, edebiyat dilini ustaca kullanarak ve yazın sanatına verilen yılların birikimi ile harmanlanan yazın alanında ustalığını yaşanan acı gerçekleri işleyerek bizi hayat hikayelerimizden kesitlerle tekrar buluşturuyor. Kitapta ayrıca “Kimden Yana İnsan” , ” Yarınların Kaygısı”, ” Namus Meselesi” öykülerine de yer verilmiş. Usta yazarımız Molla Demirel’ in kaleme aldığı akıcı ve berrak bir dille yazılan gerçek hayat hikayelerini ve öyküleri okumaya başlayınca kitabı bitirene kadar elinizden bırakmayacağınızı belirterek, kitaptan şu bölümü sizlerle paylaşmak istiyorum. Senden ricam, bir fırsatını bul ve kitaplarını çeyiz olarak değil, kokusunu yanımdan ayırmamak için götürdüğümü kendisine anlat. Doğmamış çocuklarımın hatırı için, daha şu küçük kızın geleceği için, uğruna can vermeye söz verdiği o mazlum yoksul insanların hatırı için bağışlasın beni. Ona, bu açlara, yoksullara, çocuklara kendimi kurban ettiğimi söylersen rahatlar. Gizli Bir Sevda göçün, sevginin, acının ve tüm yaşanılan sorun ve sıkıntılara rağmen hayata yeniden ve yeniden sarılmanın hikayesidir. Molla Demirel’ in kitabını keyifle okuyacağınızı düşünüyorum.”

MOLLA DEMİREL KİMDİR?
Molla Demirel 7 Aralık 1948, Durulova Köyü / Akçadağ / Malatya doğumludur. Şair-yazarımız 1968 yılındaTuran Emeksiz Lisesini bitirdi . Sonra Diyarbakır Eğitim Enstitüsünde Türkçe-edebiyat öğrenimi gördü. Luneburg Meslek Yüksek Okulu Sosyal Danışmanlık Bölümünden 1983 yılında mezun oldu. Hekimhan Gökçe Ören köyünde ve Malatya il merkezinde kısa bir dönem öğretmen olarak çalıştı. 1972 yılından sonra yaşamaya başladığı Almanya’da Meslek Yüksek Okulu Sosyal Pedagoji / Danışmanlık bölümünü bitirdi ve şu an Almanya’ da yaşamaktadır.
Teilen
2020-09/01-Sayı-597
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN