Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Karikatürist Karayel’e Çin’den danışmanlık

Erdoğan Karayel’e Çin’den “Uluslararası Kültür Değişim Programları Danışmanlığı” görevi verildi.

Merhaba Haber Merkezi 
Çin'in Guizhou kentinde faaliyet gösteren GICA (Guizhou International Cultural Association) tarafından düzenlenecek olan (AYACC Uluslararası Karikatür ve Animasyon Festivali organizasyonundan tanıdığımız) Liuyi Wang'ın da çalışma komitesinde yer aldığı "Doğu'nun Lezzetli Estetiği" konulu sempozyum yönetiminden geçtiğimiz günlerde Erdoğan Karayel'den "Osmanlı'da Minyatür ve Çini Sanatı"nı içeren kısa bir tanıtım videosu hazırlanması istendi.

"Çini Sanatı" adına Ulm'dan heykeltraş ve sanat eğitmeni Mustafa Yeniay ve "Minyatür Sanatı"adına da İzmir'den Prof. Filiz Adıgüzel Toprak'ın konuşmacı olarak yer aldığı videonun sunuculuğunu da Erdoğan Karayel üstlendi. Uluslararası İletişim Danışmanlığını da Sedef Tenim'in yaptığı onbeş dakikalık belgeselin çekimi, montajı ve çevirileri Langenau'da gerçekleştirildi ve Guizhou GICA yönetimine yollandı. Yönetim tarafından çok beğenilen video, sempozyumun kurgusunun değişmesine ve zenginleşmesine de neden oldu.

Aynı topraklarda ama farklı zaman dilimlerinde birbirlerinden etkilenen ülke sanatlarını konu alan sempozyum önümüzdeki günlerde (korona pandemisinden dolayı) online olarak Guizhou merkezli gerçekleşecek. Sempozyuma Erdoğan Karayel, Mustafa Yeniay ve Filiz Adıgüzel Toprak ta online olarak katılacak.

"GICA" yönetimi beklentinin üzerinde hazırlanan belgeselin karşılığını vermekte gecikmedi. GICA dernek yönetimi Erdoğan Karayel'in "Uluslararası Kültür Değişim Programları Danışmanı" olarak görevlendirdiğini bildiren bir belge gönderdi. Bu denli bir başarı ve karşılık beklemediğini ifade eden Karayel, bu görevi ekip arkadaşlarının adına kabul ettiğini bildirdi. Korona pandemisi sonrası aynı ekip önümüzdeki yıl düzenlenecek sempozyumun onur konukları olarak Guizhou'ya gidecek.

Başarılı karikatürleriyle ve "Don Quichotte" organizasyonlarıyla tanıdığımız Erdoğan Karayel'in bu yıl İstanbul Düşünce ve Eğitim Derneği’yle ortak düzenlediği ve Stuttgart'tan başta TGBW olmak üzere birçok kurum ve derneğin destek verdiği "Kadına Yönelik Şiddete Hayır!" konulu uluslararası karikatür yarışmasının sergisi Kasım ayında Reutlingen'de ve Stuttgart'ta açılacak.

Önümüzdeki günlerde sergilerin tarihi ve yerleri sosyal medyada duyurulacak.
Teilen
2020-09/01-Sayı-597
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN