Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Navalny’ın zehirlenmesi

Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü: Navalny'ın zehirlendiğine dair iddiaları takip ediyoruz

AA (Lahey) 
Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (KSYÖ), Rus muhalif lider Alexei Navalny'ın kimyasal yollarla zehirlendiğine ilişkin iddiaları takip ettiklerini ve gerektiğinde yardıma hazır olduklarını belirtti.

KYS֒den yapılan yazılı açıklamada, Alman hükümetinin Navalny'ın sinir gazı kullanılarak zehirlendiğine ilişkin iddiaların dikkatle takip edildiği kaydedildi.

Açıklamada KYSÖ direktörü Fernando Arias'ın "Sinir gazı kullanımı da kimyasal silah kullanımına girer ve Kimyasal Silahların Geliştirilmesi, Üretilmesi, Depolanması ve Kullanımının Yasaklanması ile İmhasına İlişkin Sözleşme'nin ihlali anlamına gelir" ifadesine yer verildi.

Sözleşmeye taraf ülkelerin istemesi durumunda KYSÖ'nün yardıma hazır olduğu bildirildi.

Almanya Rusya'yı suçladı
Alman hükümeti Rus muhalif lider Alexei Navalny'ın son durumuyla ilgili açıklamada toksikoloji testlerinin ardından Navalny'ın "novichok" isimli sinirlere etki eden bir kimyasal madde ile zehirlendiğine dair güçlü kanıtlar olduğunu açıklamıştı.

Şansölye Angela Merkel'in sözcüsü Steffen Seibert, "Alexei Navalny'ın Rusya'da kimyasal bir sinir ilacıyla yapılan bir saldırının kurbanı olması şaşırtıcı bir olay," diyerek ve Alman Dışişleri Bakanlığının bulguları Rusya büyükelçisine bildireceğini açıklamıştı.

Alexei Navany kimdir?
Geçen ay Sibirya'dan Moskova'ya dönüşü sırasında uçakta rahatsızlanan 44 yaşındaki Rus muhalif lider Alexei Navalny, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in en önemli rakibi olarak kabul ediliyor.

Ülkedeki yolsuzlukluklara karşı verdiği mücadeleyle bilinen eski avukat Navalny, Kremlin önünde düzenlediği protestolarla biliniyor.

Sık sık cezaevine giren Aleksey Navalny, 2012-2014 yıllarında cezaevinde kalırken, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Moskova'yı insan hakları ihlalinden suçlu bulmuştu.

Mahkeme Navalny'ın politik saiklerle içeride tutulduğuna hükmetmişti.
Teilen
2020-09/01-Sayı-597
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN