Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Bakan Lucha’dan TGBW’ye övgü yağdı

Baden-Württemberg Sosyal ve Uyum Bakanı Manne Lucha Baden-Württemberg Türk Toplumu derneğini ziyaret etti.

Merhaba (Stuttgart) 
Eşi Ulrike Konstanzer –Lucha ile birlikte tgbw derneğini ziyaret eden Bakan Manne Lucha tgbw’nin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ziyarete Stuttgart Belediyesi Uyumdan sorumlu başkan Dr. Alexandra Süssmann, Uyum Dairesi Sorumlusu Fatma Gül de katıldı. Baden-Württemberg Türk Toplumu (tgbw) büro yöneticisi Frank Baumeister derneğin sosyal projeleri hakkında bilgi vererek meslek eğitimi, sığınmacılar, gençlik çalışmaları, engellilere yönelik danışmanlık, lgbt çalışmaları, çevre projeleri hakkında bilgi verdi. Eyalet Uyum Bakanlığı tarafından desteklenen, Irkçı muameleye maruz kalanlara danışmanlık bürosu LEUCHTLINIE hakkında bilgi veren Proje başkanı Heval Demirdöğen geçtiğimiz yıl 98 danışmanlık verildiğini ve sayıların önceki yıllara oranla hızla arttığını açıkladı. „Başvuru sayısı Corona'ya rağmen bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla gözle görülür şekilde arttı. Corona döneminde komşulardan ve insanların yakın çevrelerinden gelen düşmanlık ortaya çıktı“ dedi.

Irkçılıkla mücadele genişletilmeli
Baden-Württemberg Türk Toplumu Başkanı Gökay Sofuoğlu Baden-Württemberg eyaletinde ırkçılıkla mücadele veya önlem çalışmalarının yetersiz olduğunu belirtti. „ Eyalet genelinde önlenmelerin genişletilmesi için en az üç irtibat noktasına ihtiyaç var“ dedi. Devlet kurumlarının her işi tek başına yaparak başarılı olamıyacağını belirten Belediye Başkanı Dr. Alexandra Süssmann resmi kurumların birlikte çalışabilecekleri güvenilir iş ortaklarına ihtiyaç duyduklarını ve tgbw derneğinin harika işler başardığını söyledi.

Örnek çalışmalar: Bakan Lucha yapılan çalışmalar için tgbw ekibine teşekkür etti. Tgbw’siz bir Baden-Württemberg düşünülemiyeceğini söyledi.
Teilen
2020-09/01-Sayı-597
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN