Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Olimpiya Alışveriş Merkezi önünde terör kurbanları anıldı

22.Temmuz 2016 yılında Münih Olimpiya Alışveriş Merkezi önünde gerçekleştirilen ırkçı terör saldırısında hayattan koparılan...

Merhaba (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
Dört yıl önce ırkçı saldırısına sahne olan Münih Olimpiya Alışveriş Merkezi karşısında, Münih Belediyesince olayda hayatlarını kaybedenlerin anısına ve yabancı düşmanlığına ihtar olarak konulan Anıt önünde, Sivil Toplum Kurumlarınca 2 ayrı tören düzenlendi.

Göçmen Örgütleri/Bavyera Müslüman Toplumları işbirliğiyle saat 15.00-16.30 arası düzenlenen toplantıya başta TC Başkonsolosu Dr. Mehmet Günay, Eğitim Ataşesi Dr. Mustafa Çakır, Din Hizmetleri Ataşesi Sıddık Yılmaz, dernekler üyeleri ile Münihliler katılırlarken, konuşmalarda kurbanlar anılırken ırkçılık lanetlendi. Aynı amaçla yapılan ve Münih Göçmen Konseyinin de arasında olduğu Olimpiya Alışveriş Merkezi Kurbanlarını Anma İnsiyativince Anıt önünde saat 17.00 de düzenlenen ve polis kayıtlarına göre 500 tahmin edilen katılımcıyla yapılan etkinliğe katılarak yaptıkları konuşmalarında aşırı milliyetçilik ve ırkçılığın, yabancı düşmanlığının, insanlığın günümüzün en büyük düşmanı olarak karşı durularak mücadele edilmesi gerektiği belirtildi ve kurban aileleri selamlanarak hayattan koparılanlar anısına saygı duruşunda bulunuldu.

Anma töreninde bulunanlardan terör kurbanı 14 yaşındaki Can'ın anne ve babası-14 yaşında hayattan koparılan Kosovalı Armele ve Sabina'nın aileleri- 45 yaşındaki Sevda'nın eşi- 17 yaşındaki Yunan vatandaşı Hüseynin ailesi-20 yaşındaki Kosovalı Dino-19 yaşındaki Guiljano-15 yaşındaki Selçuk adları okunarak hatırlanıldı. Etkinliği düzenleyen İnsiyativden Göçmen Konseyi üyelerinden Hakkı Erdem ve Levent Ekiz

T.C Münih Başkonsolosu Dr. Mehmet Günay, Eğitim Ataşesi Prof.Dr. Mustafa Çakır, Din Hizmetleri Ataşesi Sıddık Yılmaz, Bavyera Parlamentosu Milletvekilleri Cemal Bozoğlu /Yeşiller)-Dr. Ludwig Spaenle (CSU)- Avrupa Parlamento Milletvekili İsmail Ertuğ (SPD)- FDP Parti yönetiminden Mahmut Türker, MUT Partisi Başkanı Claudia Stamm,Bavyera Parlamentosundan Ruth Waldmann (SPD),Federal Parlamento Milletvekili (CSU) Bernhard Loose,,Yunanistan Başkonsolosu Panagiotis Konstantinopolou, Kosova Başkonsolosu Afrin Nura, Yunan Ortodoks Kilisesinde Papaz ve Taufkirchen Cami Hocası Mukteza Arslan ın okudukları dualar sonrası etkinliğe katılan maktul yakınları, dostları ile etkinliği düzenleyen İnsiyativi temsilen toplantının modoratörü Münih Göçmen Konseyi üyesi Levent Ekiz , Anı Anıtına çelenk ve çiçek bıraktılar.
Teilen
2020-09/01-Sayı-597
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN