Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Eric Türkiyeliler’e moral veriyor

Alman Eric, şehir şehir dolaşarak Türk müzikleri ile halka moral veriyor.

Yılmay ADIYAMAN (Dinslaken)  
Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Dinslaken şehrinde yaşayan Alman vatandaşı Eric Wichmann (25), dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını dolayısıyla, insanlara moral vermek için, omuzunda 25 kiloluk müzik kutusu ile şehir şehir dolaşarak, insanlara müzik dinletiyor. Wichmann, Türkiyelilerin yoğun olarak yaşadığı mahallelerde ise Türk müziği çalıyor.

Eric Wichmann, korona virüs başladıktan sonra, insanlara moral vermek için böyle bir girişimde bulunduğunu ifade ederek, Türkiyelilere özel müzikler ve marşlar da çaldığını belirtti. Wichmann, Türk mahallesinde en çok Dombra müziğine talep olduğunu belirterek şunları söyledi.

‘’Bana, Eric Monsterbox diyorlar. Korona salgını dolayısı ile insanlara moral vermek için bu şekilde bir şey düşündüm. Her gün 25 kiloluk müzik kutusu ile şehir şehir dolaşıyorum. İlk başta insanlar bana tuhaf tuhaf bakıyordu. Şimdi ise bu duruma alıştılar. Türk mahallerinde ilk başta çekindim, Türk müzikleri çalacağım ve insanlar nasıl bir tepki verir diye. Ama baktım ki, insanlar alkışlıyor. Bu da benim çok hoşuma gitti. Onların da morale ve motivasyona ihtiyacı var. Ben de Türk müzikleri çalarak, onların da neşeli ve mutlu olmalarını istiyorum. Eğer memnun, neşeli ve mutlu olduysalar ne mutlu bana” dedi.

Eric Wichmann, Söylim mi, Adaletin bu mu dünya, Aldırma gönül şarkılarını ve Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe marşlarını çalarak, insanlara moral veriyor. Dinleyenler ise bu duruma büyük bir ilgi gösteriyor.
Teilen
2020-08/01-Sayı-596
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN