Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Eslingen’de Madımak Anması

AKM’nın park alanında düzenlenen “2 Temmuz Sivas Katliamı” konulu etkinliğe 100 kişi katıldı. Etkinliğin davetli konuşmacısı Gazeteci-Yazar Ahmet Nesin’di.

Merhaba (Esslingen) 
Resim galerisi için tıklayın
Esslingen Alevi Kültür Merkezi (AKM)’de Gazeteci-Yazar Ahmet Nesin ile söyleşi düzenlendi. Sivas Madımak’ta katledilen 33 aydın için düzenlenen etkinlik, açık havada, sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirildi. Derneğin park alanındaki etkiniliğe 100 civarında kişi katıldı.

Etkinliğin sunumunu 2. Başkan Veli Ay yaparken, kitleyi tüm aydınlar için bir dakikalık saygı duruşuna davet etti. AKM Başkanı Yılmaz Ateş, Alevi Toplumunun konumu, yaklaşımı ve tarihsel duruşu içerikli bir konuşma yaptı.

AABF Baden-Württemberg Bölge adına Bölge Örgütlenme Sekreteri Binali İpek de AABF örgütlenmesinin önemi ve Sivas Katliamı’nda derin devlet organizasyonu ile ilgili bilgilerin ışığında, AABF örgütlenmesinin önemi ve duruşu konusunda hassasiyet ve duyarlılık vurgusu yaptı.

O günün koşulları ve günümüzdeki gelişmeler üzerine görüşlerini aktaran Gazeteci-Yazar Ahmet Nesin, Sivas Katliamı’nı da derinlemesine değerlendirdi. Madımak olayının perde arkasını anlatan Nesin, katliama gerekçe yapılan Şeytan Ayetleri kitabının nüshalarının Aydınlık gazetesinde yayınlayanın babası Aziz Nesin değil, Doğu Perinçek olduğunu söyledi. Nesin, katliamın plancısının da Perinçek olduğunu belirtti.

Etkinlikte Sivas’ta yaşamını kaybeden Sehergül Ateş’in kardeşi de duygusal bir konuşma yaptı. YOL TV’den Ali Kılıç da konuya yönelik yaptıkları radyo yayınları ile ilgili bilgiler paylaştı Program Yitirilenler için deyişlerin söylenmesiyle devam etti.

Etkinliği son bölümünde, Ahmet Nesin kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi.
Teilen
2020-08/01-Sayı-596
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN