Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Almanya Yozgatlılar Federasyonu AYDEF Kuruldu

Kısa adı DUYKON olan Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu üyesi olarak hizmet edecek...

Merhaba (Frankfurt) 
Resim galerisi için tıklayın
Almanya Yozgatlı Dernekler Federasyonu resmen kurularak ilan edilmiş oldu. Gazetemize iletilen konu hakkındaki bilgilendirmeyi aşağıda veriyoruz:

Frankfurt Friedberg DİTİB Diyanet Türk İslam Birliği AYASOFYA camii konferans salonunu dolduran Almanya Yozgatlı derneklerin yöneticileri, gündem gereği divan başkanlığına Ingolstadt şehrinden Mustafa Çelik ile Dortmund şehrinden Azim Eker oy birliği ile seçildi. Dernek yöneticilerine kısa süreli kendilerini ve derneklerini tanıtma konuşma hakkı verildi. Daha sonra Almanya Yozgatlılar dernekler Federasyonu kurucu genel başkanı Yasemin Atık kürsüye davet edilerek bir konuşma yaptı. Yasemin Atık hoş geldiniz dileğinde bulunduktan sonra," uzun zamandır kurmaya çalıştığımız Federasyonumuzu bu gün resmen kurulmasının sevincini yaşıyorum. Bu güzelliğin önüne kimse geçemedi. Biz bütün Yozgatlı hemşerilerimize ulaşmak onları kucaklamak hedefindeyiz. Yeni yetişen gençlerimiz için Yozgat’a kültürel turlar düzenlemek niyetindeyiz onlara doğup büyüdüğümüz yerleri tanıtmak sevdirmek istiyoruz. Yine burada sorunları olan hemşerilerimize yardımcı olmak istiyoruz kısacası birlik beraberlik kardeşçe yaşamak istiyoruz" dedi.

Tüzük maddeleri okunarak oylandı. Yöneticiler şu isimlerden oluştu. Başkan Yasemin Atık seçilirken ekibi, İbrahim Açıkyürek, Ramazan İbiş, Mustafa Çelik, Selahattin Arıkan, Levent Gülten, Salih Çelik, Dursun Karabel, Talip Kuran, Şemsettin Yıkılmaz, Zafer Erciyes Dilek ve temennilerde söz alan cemiyet başkan ve yöneticileri yeni seçilen Almanya Yozgatlılar Federasyonu’na başarı dilediler. Her zaman başkan ve yönetim kurulunun hizmetinde olacaklarını vurguladılar. Frankfurt Yozgatlılar Derneği ve DUYKON Frankfurt iş adamları başkanı İsmail Irmak, ev sahipliği yaparak yemek ve meyve, çay, kahve ikramında bulundular. Frankfurt teşkilâtı yöneticilerine teşekkür ettiler.
Teilen
2020-08/01-Sayı-596
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN